Türk Telekom faturaya fazladan ücret yansıtıyor

Tevez51

Kilopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Mühendis okuyor
Merhaba sayın arkadaşlar,

Yaklaşık 1 aydır Türk Telekom bataklığından kurtulmaya çalışıyorum 11/09/21 tarihin de apartmana gelen Türk Telekom yetkilisi kampanya sundu iş yeri kampanyasıymış dairemi iş yeri olarak gösterdi ve 100 Mbps + Tivibu üyeliği sundu. Total'de 94 TL dendi fakat 24 Mbps ve sadece ulusal kanallar ile dolu Tivibu açıldı geldi, bende peşini bırakmamak için iptal etmek istediğimi söyledim 3. günde 807 TL sözleşme iptal bedeli istendi THHK'ya göre abonelikler de mesafeli satış sözleşmesi geçerli değilmiş.

Her neyse uzun lafın kısası 11 aydır bu şekilde kullandım interneti biraz yükselttim tabii ki fakat faturalar da dikkatimi çeken bir olay ile karşılaştım;
Siyah ile işaretlediğimi hiç bilmiyorum ne olduğunu sözleşmeyi imzalatan kişi bundan bahsetmedi bunu iptal etsem herhangi bir ücret çıkartılar mı karşıma?
Kırmızı ile işaretlediğim ve kurulumu yapacak olan ekip bana imzalattığı sözleşme de maddeleri işaretledim buna rağmen faturama yansıtılıyor bu ücret bu konu da neler yapabilirim? TT şikayet dilekçesi oluşturdum olumsuz sonuçlanacağını biliyorum thhk, BTK veya CİMER yollasam sonuç alabilir miyim?

Hikayemdeki asıl soruya gelirsem 24 aylık abonelikler de 12 ay dolduktan sonra gerekçe göstermeksizin iptal edilebiliyor bunu herkes biliyor fakat kanunların etrafında dans eden bir firma cayma bedelini indirim bedeli olarak yansıtıyorlar. Buna tüketici hakem heyeti bir şey demiyor ve alabilirler diyor çok örneği var, sorum şu bana vadedilen hız 100 Mbps gündüz saatleri 63-66 arasın da hız alıyorum geceleri 65-68 arası orta da %32'lik bir kayboluyor müşteri hizmetlerini aradığım da bina içi tesisatınızdan kaynaklı bir hız düşüklüğü yaşıyorsunuz diyorlar santral 83 metre uzaklıktayım saha dolabına 35 metre uzağım hız şikayetin de geçmişte 3-4 kere kayıt açtım ve açıklama olarak "müşterinin altyapı hızı ve mesafesi kontrol edildi. Mesafeye göre iyi hız almaktadır." dendi bu şartlar altın da sözleşmeyi fesh edebilir miyim?

Dosya Ekleri

• jpg1.png
    jpg1.png
    178,3 KB · Görüntüleme: 30
  • jpg3.png
    jpg3.png
    74 KB · Görüntüleme: 27
  • Speedtest.png
    Speedtest.png
    46,7 KB · Görüntüleme: 33
  • hat.png
    hat.png
    32,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Banada 96 dediler. Geçen gün 103 tl geldi. Daha öncede başıma böyle bir şey gelmişti. Aradım faturamdan düştüler.
Yani orada hiç bir ücret alınmayacağı belirtiliyor ve total de 280 lira civarın da bir ücret çıkıyor şikayetimi yazdım bakalım ne diyecekler.

Daha öncede başıma geldi. O yüzden konuşma sırasında 2 kez soruyorum. Yani bana fatura xx tl gelecek kesin değil mi herhangi bir fazladan ücret eklenmeyecek degil mi diye birkac kez soruyorum. Geçenkinde de 94 tl ödüyordum. Ev değiştirdim. Yeni evinizde 35 mb fiber alabilirsiniz dediler. 96 tl dediler. Tamam dedim ama fatura 107 tl geldi. Bende şikayette bulunacağım.

Daha öncede başıma geldi. O yüzden konuşma sırasında 2 kez soruyorum. Yani bana fatura xx tl gelecek kesin değil mi herhangi bir fazladan ücret eklenmeyecek degil mi diye birkac kez soruyorum. Geçenkinde de 94 tl ödüyordum. Ev değiştirdim. Yeni evinizde 35 mb fiber alabilirsiniz dediler. 96 tl dediler. Tamam dedim ama fatura 107 tl geldi. Bende şikayette bulunacağım.
Cevap gelince paylaşacağım olumsuz geleceğine %90 eminim ama çoğu konularda fark ettim iade gerçekleştiriliyormuş ve bunuda faturaya yansıtıyolarmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı