Türk Telekom Fiber 150TL Civarı Router Önerisi

Nameless44

Kilopat
Daha fazla  
Herkesin daha önce konularda gördüğü Türk Telekom'un fiber internet abonelerine verdiği Tilgin HG1332 Router'ını kullanıyorum. Biraz araştırarak öğrendiğim kadarıyla, bir Router alıp Tilgin Router'ı Bridge moduna alıp yeni Router'ı D portuna takıp o şekilde kullanılması gerekiyormuş. Bunun başka bir yolu yok mudur? Bu cihazdan tamamen kurtulamıyor muyuz?

Cihazdan beklentim menizlinin ev içinde arada 4-5 duvar 3 oda varken hız kaybı yaşatmaması ve 802.11ac desteğinin olmasıdır. Steam ev içi yayın gibi özellikleride rahatça kullanabilmek için hemde hız kaybı olmaması için. Aslında çok bir bütçe sınırım yok ama internette baktığım ürünlerle 100-200TL arası olarak belirledim.

Size sorum bu cihazlar gibi herhangi bir routerı bağlayıp kullanabilir miyim? Ayrıca bu cihazları Tilgin Router'ı Bridge moduna almadan direk ethernetten bağlayıp Access Point veya aradaki bir odaya takıp Repeater olarak kullanabilir miyim? Kullanabilirsem bu işlemi nasıl yapabilirim? Bu şekilde kullanırken bu cihazı yerel ağ olarak kullanıp veri transferi yapabilir miyim? Ayrıca bu cihazlarda sinyal sorunu olur mu?

Az çok ne aradığımı buldum şimdi siz bu cihazlardan hangisini önerirsiniz?

Tp link TL WDR7500 70$ 220TL civarı
Tahmini Teslimat Zamanı

Xiaomi mi Wifi Router 3 30$ 90TL civarı
Original Xiaomi Mi WiFi 3 Router Smart Mini WiFi Repeater 4 Antennas 1167Mbps Dual Band 128MB Flash ROM Support iOS Android APP - White
Dark WRT 1200 200TL
http://www.teknobiyotik.com/dark-wrt-1200-1200mbps-2xusb-host-3-x-5dbi-anten-4x-gigabit-ethernet-ac-router-access-point-repeater.html#!prettyPhoto]Dark RangeMAX WRT1200 802.11AC 1200Mbit Gigabit Yönlendirici

Sizce hangisini almalıyım bunlardan birini kullanan veya şunu al diyeniniz var mı? Xiaomi'nin ki fiyattan dolayı cazip geliyor. Hemde mobil yazılımı kontrol seçenekleri felan iyi görünüyor. Dark'ın ki kargonun hızlı gelmesi ve gigabit ethernet desteği yönünde cazip geliyor.

• Dark Rangemax WRT1200 vs Asus RT-AC1200G+
Daha önce router tavsiyesi istemiştim ancak hiç cevap alamamıştım. Acelem olmadığı için beklemiştim ama şu an kesin almaya karar verdim. Artık zamanla seçimlerimi bu cihazlara indirgedim. Sizce hangisi daha iyidir hangisini almalıyım. Özellikleri hakkında kendi sitesi dışında hiçbir bilgi bulamadım. Marka önyargısı olmadan cevaplayın.
  1. Dark RangeMAX WRT1200 802.11AC 1200Mbit Çift Bant Kablosuz, 4Port Gigabit Kablolu 3 x 5dbi Antenli Yönlendirici (Router)
  2. RT-AC1200G+ - Genel Bakış
  3. Xiaomi Mi Wi-Fi Router 3
ASUS'ta ısınma sorunuyla ilgili yorum yapmış biri, bilgisi olan var mı? Sizin kullandığınız beğendiğiniz bir AC router var mı? Tamamen ev kullanımına yönelik arıyorum, menzil ve özellik miktarı önemli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı