Türk Telekom fiber altyapıda 12 Mbps internet veriyor

miracbartu

Decapat
Daha fazla  
Evin altyapısı fiber olmasına rağmen verdikleri internet hızı:

turktelekom rezaleti.PNG

Daha önceden eve TurkNet'te bağlattık ve bize 100 download 8 upload veriyorlardı. Fakat 2 internet ve biraz sıkışık durumlar yüzünden taahhütsüz iptal ettirdik.
Saat sabahın 6'sı kimsenin telefonunda bir güncelleme vs. bulunmuyor ve internete kablo ile bağlıyım. Babam bilmediği için 2 yıl taahhüt ile internet vermişler.
Anlam veremediğim şey babam zaten anlamıyor neden fiber altyapı olan eve 12Mbps internet veriyorsunuz?
Gecenin bir yarısından belli kafayı yiyeceğim, neyse ki taahhüt 2 ay sonra bitiyor da rahatlıyorum.
Türk Telekom pişmanlıktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evin altyapısı fiber olmasına rağmen verdikleri internet hızı:

Eki Görüntüle 1439361

Daha önceden eve TurkNet'te bağlattık ve bize 100 download 8 upload veriyorlardı. Fakat 2 internet ve biraz sıkışık durumlar yüzünden taahhütsüz iptal ettirdik.
Saat sabahın 6'sı kimsenin telefonunda bir güncelleme vs. bulunmuyor ve internete kablo ile bağlıyım. Babam bilmediği için 2 yıl taahhüt ile internet vermişler.
Anlam veremediğim şey babam zaten anlamıyor neden fiber altyapı olan eve 12Mbps internet veriyorsunuz?
Gecenin bir yarısından belli kafayı yiyeceğim, neyse ki taahhüt 2 ay sonra bitiyor da rahatlıyorum.
Türk Telekom pişmanlıktır.

716 ping nedir internet vermesinler daha makul bence.

Bunun fiber olduğuna emin misiniz? Ya VDSL'ya da ADSL altyapıya sahipsiniz.

Jitter değerine bakarsak muhtemelen iç tesisatınız kötü durumda veya bir noktada sorun var.

Evet eminim çünkü sitede oturuyoruz ve sitenin her yerinde Türk Telekom'un fiber altyapı kağıtları var. TurkNet altyapı sorgulamada baktığımda ise 100Mbps verebildiklerini ve fiber altyapımız olduğunu görüyorum.
Türknet geldiğinde tekrardan bir kablolama yaptı fakat türktelekom için birşey diyemem evde yoktum o yüzden iç tesisat nasıl bilemiyorum.
Screenshot_20220703-151205_Chrome.jpg

716 ping nedir internet vermesinler daha makul bence.
Bu pingi yaşadığım şehirdeki sunucudan veriyor istanbula bağlanınca 2000 3000 oluyor. Bayağı kaliteli bir şirket gerçekten.

Evet eminim çünkü sitede oturuyoruz ve sitenin her yerinde Türk Telekom'un fiber altyapı kağıtları var. TurkNet altyapı sorgulamada baktığımda ise 100Mbps verebildiklerini ve fiber altyapımız olduğunu görüyorum.
Türknet geldiğinde tekrardan bir kablolama yaptı fakat türktelekom için birşey diyemem evde yoktum o yüzden iç tesisat nasıl bilemiyorum.
Eki Görüntüle 1439689

Bu pingi yaşadığım şehirdeki sunucudan veriyor istanbula bağlanınca 2000 3000 oluyor. Bayağı kaliteli bir şirket gerçekten.
Kablosuz bağlantıda test yaptığında çıkan sonucu da atabilir misin? Belki sorun lan kablosundadır. Eğer sorun internette diyorsan müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bırakmalısın. 16 mbps paket satmış olsalar dahi bu ping normal değil. Ayrıca FTTB altyapıdaysanız (binaya kadar fiber) eve gelen CAT kabloda sorun olabilir.

Kablosuz bağlantıda test yaptığında çıkan sonucu da atabilir misin? Belki sorun lan kablosundadır. Eğer sorun internette diyorsan müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bırakmalısın. 16 Mbps paket satmış olsalar dahi bu ping normal değil. Ayrıca FTTB altyapıdaysanız (binaya kadar fiber) eve gelen CAT kabloda sorun olabilir.

Şu an düzeldi gece boyunca kafayı yedim.
Şu anda bir sıkıntı yok Türk Telekom mobilden baktım paketimiz 12Mbps.
FTTB altyapıda bile dalgalanma olmadan 12Mbps veremiyorlar şaka gibi gerçekten.

Şu an düzeldi gece boyunca kafayı yedim.
Şu anda bir sıkıntı yok Türk Telekom mobilden baktım paketimiz 12Mbps.
FTTB altyapıda bile dalgalanma olmadan 12Mbps veremiyorlar şaka gibi gerçekten.

Taahhüdün devam ederken paket yükseltmesi yapabilirsiniz. Fiber altyapıda 12Mbps paket satmak fiber kabloya hakaret bildiğin.

Geri
Yukarı