Çözüldü Türk Telekom Fiber Altyapısı ile TurkNet Fiber Hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arkadaşlar, nihayet apartmana kadar fiber kablo geldi. TurkNet ile konuştum, TT altyapısı ile fiber veriyorlarmış fakat bu doğal olarak GigaFiber olmayacaktır.

Sorum şu: TT altyapısı ile TurkNet Fiber kullanan var mı? Varsa aldığınız hız nedir?

Teşekkür ederim.

Çözüm
Kullandığım bir yerde 94-95 Mbps hız almıştım. Dediğiniz gibi TT Fiber ile TurkNet tarafından. Üzmez ama upload tabii can sıkıcı tarafı 8 Mbps.
Arkadaşlar, nihayet apartmana kadar fiber kablo geldi. TurkNet ile konuştum, TT altyapısı ile fiber veriyorlarmış fakat bu doğal olarak GigaFiber olmayacaktır.

Sorum şu: TT altyapısı ile TurkNet Fiber kullanan var mı? Varsa aldığınız hız nedir?

Teşekkür ederim.

Bir arkadaşım kullanıyordu 2 ay kadar evinde kalmıştım, hız(100 lük paketle 95-97 görüyorduk)-performans olarak çok iyi fakat olası bir arıza durumunda ekiplerin çok geç geldiğinden yakınıyordu. Ben oradayken hiç arıza olmadı ama arkadaşım ısrarla olası bir arızada çok sıkıntı yaşadığını söylüyordu.

Not: Ben 1.5 yıl önce kalmıştım ama şimdi arayıp sordum hala aynı diyor özellikle pandemiden ötürü iyice arıza giderilme süreleri uzamış.

Bir arkadaşım kullanıyordu 2 ay kadar evinde kalmıştım, hız(100'lük paketle 95-97 görüyorduk)-performans olarak çok iyi fakat olası bir arıza durumunda ekiplerin çok geç geldiğinden yakınıyordu. Ben oradayken hiç arıza olmadı ama arkadaşım ısrarla olası bir arızada çok sıkıntı yaşadığını söylüyordu.

Not: Ben 1.5 yıl önce kalmıştım ama şimdi arayıp sordum hala aynı diyor özellikle pandemiden ötürü iyice arıza giderilme süreleri uzamış.

Evet hocam kuzenim bağlatacaktı bağlamaya gelmiyorlardı arayınca açmıyorlar SMS ile zar zor iletişime geçiliyordu, iptal edip TT bağlattılar.

TT altyapısı ile TurkNet Fiber kullanan var mı? Varsa aldığınız hız nedir?

1617559264510.png

Sıcak sıcak, yeni çıktı 😀

3 gün önce bağlattım. Akşam saatlerinde (8-9-10 gibi) ani losslar ve 1500 ms pingler görebilsem de yeni bağlattım düzelir diye kendimi avutuyorum Kurulumu bizzat Turk Telekom ekipleri yaptı. Özgür İletişim 100 Fiber kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210404_180453_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20210404_180453_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 120

Yeni konular

Geri
Yukarı