Çözüldü Türk Telekom Fiber Altyapısı ile TurkNet Fiber Hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arkadaşlar, nihayet apartmana kadar fiber kablo geldi. TurkNet ile konuştum, TT altyapısı ile fiber veriyorlarmış fakat bu doğal olarak GigaFiber olmayacaktır.

Sorum şu: TT altyapısı ile TurkNet Fiber kullanan var mı? Varsa aldığınız hız nedir?

Teşekkür ederim.

Çözüm
Kullandığım bir yerde 94-95 Mbps hız almıştım. Dediğiniz gibi TT Fiber ile TurkNet tarafından. Üzmez ama upload tabii can sıkıcı tarafı 8 Mbps.
TT altyapısı ile TurkNet fiber kullanıyorum. En yüksek 101 Mbps, en düşük 76 Mbps gördüm. Elektrik kesintileri hariç internetim hiç kesinti yapmadı. Kullandığım modem ZTE ZXHN H298A. Doğuda oturduğum için yurtiçi pingim 25-45 ms, yurtdışı 60-70 ms.

Ya bir şey soracağım bizim oturduğumuz binada Türk Telekom'un fiber kutusu var ve bu fiber 100Mbps Max verebiliyor. Ama ben Türk Telekom'un fiberini kullanıyorum pingim bu arada 4 ms ama sözleşmem dolunca TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Bende 4ms ping alır mıyım bilmiyorum. Çunku bazen bakiyorum insanlara 19ms 22ms aliyor ve TurkNet'i kullanasım gelmiyor ama sen bayağı güzel ping aliyorsun. Ön yargım bozulmaya başladı 😃
Ya bir şey soracağım bizim oturduğumuz binada Türk Telekom'un fiber kutusu var ve bu fiber 100Mbps Max verebiliyor. Ama ben Türk Telekom'un fiberini kullanıyorum pingim bu arada 4 ms ama sözleşmem dolunca TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Bende 4ms ping alır mıyım bilmiyorum. Çunku bazen bakiyorum insanlara 19ms 22ms aliyor ve TurkNet'i kullanasım gelmiyor ama sen bayağı güzel ping aliyorsun. Ön yargım bozulmaya başladı 😃

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    46,3 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı