Türk Telekom fiber altyapısı üzerinden TurkNet kullanmak

VBerserk

Hectopat
Katılım
18 Ekim 2015
Mesajlar
50
Çözümler
1
Merhaba, şu anda TurkNet abonesiyim ve ADSL internet kullanıyorum. Yakın zamanda binamıza Türk Telekom'un fiber altyapısı geldi. Ben de taahhütsüz olması ve fiyatı sebebiyle TurkNet'te kalmak istiyorum. Her ne kadar TurkNet'in online işlemler kısmından destek talebinde bulunduysam da düzgün bir cevap alamadım. Türk Telekom fiber altyapısı üzerinden TurkNet kullanabilir miyim? Şu anki tarifem "Özgür İletişim Paketi" isimli paket. Mevcut alabildiğim hız ise yaklaşık 16 Mbps.
 

blackrow

Hectopat
Katılım
15 Eylül 2016
Mesajlar
179
Bildiğim kadarıyla bütün internet sağlayıcıları Türk Telekom'un altyapısını kullanıyorlar sadece değişen marka isimleri ve onların kendine özgü tarifeleri.
 
KS
KS
V

VBerserk

Hectopat
Katılım
18 Ekim 2015
Mesajlar
50
Çözümler
1
Peki fibere geçiş işlemini nasıl başlatacağımla ilgili bir fikri olan var mı? Online destek kısmında hangi başlık altında yazmam gerekli? Çünkü iki farklı başlık altında desteğe başvurduysam da alakasız cevaplar aldım.
 

erdem sümer

Hectopat
Katılım
1 Kasım 2015
Mesajlar
352
Çözümler
3
Merhaba, şu anda TürkNet abonesiyim ve ADSL internet kullanıyorum. Yakın zamanda binamıza Türk Telekom'un fiber altyapısı geldi. Ben de taahhütsüz olması ve fiyatı sebebiyle TürkNet'te kalmak istiyorum. Her ne kadar TürkNet'in Online işlemler kısmından destek talebinde bulunduysam da düzgün bir cevap alamadım. Türk Telekom fiber altyapısı üzerinden TürkNet kullanabilir miyim? Şu anki tarifem "Özgür İletişim Paketi" isimli paket. Mevcut alabildiğim hız ise yaklaşık 16 Mbps.

Zaten tüm internet sağlayıcıları Türk Telekom altyapısını kullanıyor Türk Telekom'dan port kiralayıp o portları sana satıyorlar sistem bu şekilde yürüyor ama TürkNet ayrı fiber kutusu kullanıyor sanırsam çünkü kutunun üzerinde direk TürkNet yazıyordu zaten TürkNet'in müşteri temsilcisi yok mail üzerinden haberleşiyorsun
 

Küçükpazarlı

Hectopat
Katılım
9 Temmuz 2018
Mesajlar
988
Çözümler
2
Yer
psk. svş. uzm.
Sizde nasıl olur bilmiyorum ama ben 12 gündür aktivasyon sürecinin tamamlanmasını bekliyorum. TT ekipleri komşularımın internetini bağlıyor, benimkini bağlamıyorlar. TürkNet'in de elinden hiçbir şey gelmiyor. Umarım sizinki kısa sürer. Hayırlı olsun.
 
Yukarı