Türk Telekom fiber altyapısını TürkNet'te kullanma

Hotchys

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben TürkNet kullanıcısıyım. Geçenlerde binamıza bir Türk Telekom kutusu takıldı. Fiber olduğunu varsaydım yalnız içinde kablolar takılmamıştı. Bugün baktığımda kablolar takılmıştı ben de hemen bütün altyapı sorgulama sitelerinden sorguladım şu an Türk Telekom 100 Mbps fiber altyapısı var gözüküyor. Yalnız ben bu altyapıyı TürkNet üzerinden kullanabiliyor muyum? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Merhabalar, ben TürkNet kullanıcısıyım. Geçenlerde binamıza bir Türk Telekom kutusu takıldı. Fiber olduğunu varsaydım yalnız içinde kablolar takılmamıştı. Bugün baktığımda kablolar takılmıştı ben de hemen bütün altyapı sorgulama sitelerinden sorguladım şu an Türk Telekom 100 Mbps fiber altyapısı var gözüküyor. Yalnız ben bu altyapıyı TürkNet üzerinden kullanabiliyor muyum? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.
Evet kullanabilirsiniz. Fiber altyapı olunca 100/4 Mbps hızı ücretsiz modem ile 85TL fiyata veriyorlar.

Sonraki ay biz de Türknet bağlayacağız o yüzden araştırmıştım. Evini Türknet sitesinden sorgula zaten orada da dediğim şekilde yazması gerek.

Yüzde 99 kullanırsın vardır paketleri fiber 50 ya da 100 ara sor hemen ama biraz pahalı olabilir bir de kutunun fotoğrafını eklersen buraya net bilgi verebilriiz.

Bizim evimizde de fiber kutusu var ve Türk Telekomun. Şu an 85 TL'ye 35 Mbps internet alıyorum. Bende bunu 100 Mbps'ye çekebilir miyim? Müşteri hizmetlerini mi aramalıyım yoksa online işlemlerden böyle bir şey yapabilir miyim?

Yüzde 99 kullanırsın vardır paketleri fiber 50 ya da 100 ara sor hemen ama biraz pahalı olabilir bir de kutunun fotoğrafını eklersen buraya net bilgi verebilriiz.
Kutu bu.
Evet kullanabilirsiniz. Fiber altyapı olunca 100/4 Mbps hızı ücretsiz modem ile 85TL fiyata veriyorlar.

Sonraki ay biz de Türknet bağlayacağız o yüzden araştırmıştım. Evini Türknet sitesinden sorgula zaten orada da dediğim şekilde yazması gerek.
Biz zaten abonesi olduğumuz için gözükmüyor ama aynı apartmandan başka daireyi yaptım şimdi 100 MBPS fiber gözüküyor yani oluyormuş.

Dosya Ekleri

• IMG_20200902_144705.jpg
    IMG_20200902_144705.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 195
Kutu bu.

Biz zaten abonesi olduğumuz için gözükmüyor ama aynı apartmandan başka daireyi yaptım şimdi 100 Mbps fiber gözüküyor yani oluyormuş.

Fiber olduğunu zannetmem fiber kutusu değişmediyse normali budur içinin fotosunu atar mısın sana zahmet.
Bizim evimizde de fiber kutusu var ve Türk Telekom'un. Şu an 85 TL'ye 35 Mbps internet alıyorum. Bende bunu 100 Mbps'ye çekebilir miyim? Müşteri hizmetlerini mi aramalıyım yoksa Online işlemlerden böyle bir şey yapabilir miyim?

Müşteri hizmetlerini araman gerek 170-300 arası ödersin tahmini.

Dosya Ekleri

• 7d48330134b45fddbaed5dcc17718223.jpeg
    7d48330134b45fddbaed5dcc17718223.jpeg
    103,7 KB · Görüntüleme: 170
Son düzenleme:
Fiber olduğunu zannetmem fiber kutusu değişmediyse normali budur içinin fotosunu atar mısın sana zahmet.

Müşteri hizmetlerini araman gerek 170-300 arası ödersin tahmini.

Hocam altyapıdan sorgulayınca fiber gözüküyor zaten. Ayrıca sizin kutu belki eski kutulardandır değişmiş olabilir.
Turknet mevcut abonelerde fiber dönüşümü sağlayamıyoruz dedi. Çok saçma değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı