Türk Telekom fiber çözülemeyen sorunlar

bloodyxTR

Centipat
Merhabalar.

Mecburiyetten dolayı Türk Telekom firmasına bulaştım. Daha önce yıllarca Turkcell Superonline ADSL kullanmıştım hiçbir problem yaşamamıştım.
Yeni eve taşındık. Daha doğrusu dişimizden tırnağımızdan arttırıp bir ev alabildik. Burda da Türk Telekom'un fiber altyapısı varmış malesef.

Biz de Türk Telekom fiber internet abonesi olduk.

Gel gelelim abone olduğumdan beri (yaklaşık olarak 4 aydır) ping sorunları ve internet dalgalanması hiçbir zaman bitmiyor.
Belli bi dönem akşam saatlerinde aşırı derecede pingim yükseliyordu. Şimdi ise ayın başlangıcından ortasına kadar yüksek ping değerleri alıyorum. Hız sonucları normal olarak görünmesine karşın internet dalgalı olarak bize ulaşıyor.

Örneğin en yakın sunucuya speedtest üzerinden 7 ms alırken şu an 30 ms alıyorum. Bu ayın ortasına veya sonuna kadar böyle gidiyor sonra tamamen düzeliyor. Ertesi ayın başlarında yine bu şekilde oluyor. CMD üzerinden de örneğin mynet'e 25ms alırken şu an 40-50 civarında ms alıyorum. Bağlantı stabil olsa bu ping değerleri ile de oyun falan oynanır ancak bağlantı sağlıksız geldiği için laglı bir durum oluşuyor.

Sizce ben ne yapmalıyım?

+ 150 kez arıza kaydı oluşturdum. Hepsini çözüldü diyerek kapatıyolar. Türk telekom kaynaklı sorun yokmuş :D
+ Başka bir firmaya geçemiyorum. Örneğin Turkcell'i aradım o bölge TT fiber bölgesi dedi.
+ Millenicom gibi yan firmaları denedim. Evde bir kablo koptu yaklaşık 30 gün gelmediler. 30 gün internetsiz kaldım.

Sorunun neyden kaynaklandıgını da bilmiyorum. Yoğunluk olsa neden ayın bazı günlerinde tamamen düzgün olsun? O günlerde hiç mi yoğun olmuyor. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım.

Şu an hız testinde de hız ibresi dalgalı dalgalı şekilde çıkıyor. Apartmandaki diğer binalara falan gittim onlarda da test yaptım onlarda da durum bu şekilde.

Ne olacak bu işin sonu, keyif alamıyorum evimde. Ne önerirsiniz?

EKLEME: O kadar dalgalanmalı bir bağlantı geliyor ki 1 dakika aralığı ile yaptığım testlerdeki ping sonuçları bile bambaşka. (aynı sunucu)
Görsellere bakarsanız anlarsınız. Daima 1. fotoğrafa ki gibi bir bağlantı olsa hiçbir sorun olmayacak ama olmuyor. Ayın sonuna doğru olur herhalde.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    12,7 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.jpg
    2.jpg
    14,5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı