Çözüldü Türk Telekom fiber kabloyu bilgisayara bağlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shaklaban4354

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, eve yeni fiber internet geldi. Standart olarak iki modem verdiler. İkisinin de görevi başka. Bunları yazmayacağım zaten benim sorum şu:
TT görevlisi, şartlar gereği bilgisayara kablo çekmedi (buraları geçiyorum sebebi boşverin). Kabloyu verdi fakat çok kısa. Dediğine göre internetten ve bazı mağazalardan temin edilebiliyormuş. Ve baktığıma göre numara numara (CAT5 - CAT6 gibi) çeşitleri var. Ben bilgisayara bu modemi bağlamak için hangi modemi kullanacağım? (küçük Huawei / Türk Telekom modem) Ve hangi kabloyu tercih edeceğim?

IMG_20210510_105655.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gpon ( Küçük olan ) cihazının işi başka. Büyük olandan bilgisayarınıza kablo çekeceksiniz.

Büyük cihazın sarı olan portlarından birine bağlantıyı yapacaksınız. Cat 6 kullanabilirsiniz.
Gpon ( Küçük olan ) cihazının işi başka. Büyük olandan bilgisayarınıza kablo çekeceksiniz.

Büyük cihazın sarı olan portlarından birine bağlantıyı yapacaksınız. Cat 6 kullanabilirsiniz.

Çözüm
Kaç metre gerekiyor modem ile bilgisayar arasında?
15 metre

Teşekkürler. Aradığım cevap galiba buydu...
Konuyu daha sonra inceleyip, cevap arayan arkadaşlara link bırakıyorum. Bundan alabilirler.

Geri
Yukarı