Türk Telekom Fiber konusunda bizi kandırıyor mu?

SuleymanCakir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bir ev yaptırıyoruz. Fiber için başvuru yaptık. Türk Telekom ekipleri sarı kablo verdi binaya döşettik. Kablonun nasıl bir şey olduğunu merak ettim. Kabloyu soyup baktım bir de ne göreyim fiber optik yazan kablonun içinden bakır kablo çıktı. Türk Telekom bizi fiber diye kekliyor mu acaba yorumlarınızı bekliyorum.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Bazı yerlerde saha dolabına kadar fiber sonrasında bakır kablo ile gelebiliyor
Bunu ben de cok duydum ozellikle yeni baglatan arkadaslarimdan. Fakat burada konusu gecen bakir kabloyu fiber gibi koyup, fiber sari seklinde cektiklerini duymadim. Normal sekilde geldigini soylemisti cogu. Bu arada resim cok bulanik bende niyeyse. Garip bir durum :)

Kabloyu bir güzel pense ile yokladım. Düpedüz bakır kablo bakır kablo ile internet alacak olsaydık bakır kablo çekerdik. Kablonun üstüne fiber yazıp içinden bakır çıkması ben şok sonuçta çocuk oyuncağı değil bu işler milyonluk ev yaptırıyoruz. Ev için her türlü altyapı masrafları tarafımızca karşılanıyor. Kötü tabirle bok gibi para harcıyoruz. Ben bilmediğim bir şey olduğu için belki siz beni aydınlatırsınız diye buraya yazdım. Yarın Türk Telekom'u çoğaltacağım çünkü bundan önce emin olmak istedim sadece.

Geri
Yukarı