Türk Telekom fiber modem değişikliği

yusuf hamdi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce Wi-Fi 6 destekli TP-Link AX50 router satın aldım, Türk Telekom'un bana verdiği ZTE H298A modemini iptal edip bu routeri bağlamaya çalıştım ama bir türlü internet gelmiyor. Kullanıcı adı ve şifremi PPPoE modda girdim gene olmadı. İllaki modemin LAN portundan routerın WAN portuna Ethernet kablosu çekmem gerekiyor. Bu eski modem iptal edip direk bu routerı kullanamaz mıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum herkese

Dosya Ekleri

• BB9DAFF5-58CD-4BC9-B879-6AE25CE632A1.jpeg
    BB9DAFF5-58CD-4BC9-B879-6AE25CE632A1.jpeg
    112,8 KB · Görüntüleme: 195
Son düzenleyen: Moderatör:
NAT cihazını CAT kabloyla router cihaza bağlamadınız mı?

Router tek başına iletişim sağlamaz. Router yönlendiricidir. Modeme mecbursunuz.
İşte bahsettiğim cihaz ZTE H298A acaba modem mı router mı bilemedim , en baştan arkadaşlara danışmıştım bana router olduğunu söylediler ondan dolayı bu routeri satın aldım wifi6 var diye
NAT cihazını CAT kabloyla router cihaza bağlamadınız mı?
Ethernet kablosunu router WAN portunu bağladım . Duvardan gelen ethernet kablosu direk routera bağlandığında internet yok ama modem aracılığıyla bağlandığında ancak geliyor internet

ZTE routeri bridge moduna aldıktan sonra, yeni aldığınız routerin WAN portunu, ZTE routerin LAN4 portuna bağlayın.

PPPoE kullanıcı adı ve şifrenizi yeni routere girince internet gelecektir.

benim bahsettiğim konu sadece tek router olarak kullanabilir miyiz maksat 2 cihaz birden kullanmamış olmak. Biraz araştırdım yapabilirsem sonuçları yazarım

@RTX 4060

Yapabilirsiniz ama Türk Telekom, fiber modem ile aktif bir bağlantı kuramayacağı için hız dalgalanması ve anlık ping artışı sorunları yaşama ihtimaliniz yüksek.

Yeni aldığınız routerde, PPPoE seçeneklerinden VLAN değerini 35 olarak seçmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı