Türk Telekom Fiber Nasıldır?

MertKaraca

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Başka bir şehire taşınacağız. Şu anda kullanmakta bulunduğum Uydunet'in taşınacağım yerde altyapısı yokmuş. Sadece Türk Telekom'un varmış. Türk Telekom Fiber kullanan var mı? Varsa memnun mu yazarsanız sevinirim.

Şöyle bir durum var koaksiyel bakır kablo ile veriyorlarsa ister uydunet olsun ister Türknet olsun ister telekom farketmez alacağın hizmet leş ötesi olacaktır. Fiber altyapı verebilen her ISS iyidir rahat ol.

Valla fiber olayını bilmem, hatta Türk Telekom daha önce kullandın mı onu da bilmiyorum ama Türk Telekom bayisinde gidip sana kaç download vereceğini sor sonra o sayıdan 20 çıkar. Sana verecekleri download odur. Eğer 10'un altındaysa uploadın 1' i geçmez haberin olsun. Türk Telekom' a güvenemiyorum. Bize altyapı yok 25 falan veririz dediler download 8 upload 0.1 .... Nadir de olsa memnun olanlar varmış ama ne mobili ne tivibusu ne ttnet hiçbir şekilde memnun değilim şahsen. Zorunda olmadıkça tavsiye etmem kimseye.

2 yıldır evimde Ttnet fiber kullanıyorum, ilk başta adı hipernetti yanılmıyorsam. Genelde download hızım 95 mbps yi uploadum da 8 mbps yi görüyor. 2 şey önemli; birincisi baz istasyonuna olan uzaklığın ikincisi modem seçimin ( daha az önemi var). Söylenene göre benim lokasyonum istasyona yakın olduğu için neredeyse maksimum hızı alıyormuşum, yetkili kişilere sorarsan altyapınla ilgili gerekli bilgileri vereceklerdir.

2 yıldır evimde Ttnet fiber kullanıyorum, ilk başta adı hipernetti yanılmıyorsam. Genelde download hızım 95 mbps yi uploadum da 8 mbps yi görüyor. 2 şey önemli; birincisi baz istasyonuna olan uzaklığın ikincisi modem seçimin ( daha az önemi var). Söylenene göre benim lokasyonum istasyona yakın olduğu için neredeyse maksimum hızı alıyormuşum, yetkili kişilere sorarsan altyapınla ilgili gerekli bilgileri vereceklerdir.
hmm. Bilmiyorum zaten fiber kullanmıyorum ama şöyle söyleyeyim. Türknet sitesinde 35 verilebilir gösteriyordu ve bildiğim kadarıyla Türknet TTNET altyapısını kullanıyor. Yani Ttnet çeyreği kadar download veriyor.

hmm. Bilmiyorum zaten fiber kullanmıyorum ama şöyle söyleyeyim. Türknet sitesinde 35 verilebilir gösteriyordu ve bildiğim kadarıyla Türknet TTNET altyapısını kullanıyor. Yani Ttnet çeyreği kadar download veriyor.
Sen yinede ara, görüş, derdini anlat, detaylı bilgilendirme ve ölçüm istedğini , 35 mbps nin yeterli olmayacağını söyle, yani ellerinden geleni yapsınlar, bazen yeterince ilgiyi göstermeyebiliyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı