Türk Telekom fiber ne zaman gelir?

Gunfheum

Kilopat
Makaleler
17
Merhabalar. Bundan yaklaşık 3 ay önce yeni bir eve taşındık. 2 blok var ve ikisinde de internet altyapısı bulunmadığından mecbur Turkcell'in taşınabilir 4.5G superbox hizmetine başvurduk. Ayda 168 TL ödüyoruz ve hiç memnun değiliz. Vermeleri gereken hız 10 Mbps fakat 0.01 download alıyoruz, upload hızını söylemiyorum bile çünkü Speedtest bazen ölçmüyor, o kadar yavaş. Müşteri hizmetleri ise ayrı bir felaket. Her aradığımızda aynı şeyi yaptırıyorlar, modeme reset attırıyorlar ve güncelleme yapıyorlar. İlk başta işe yarasa da sonradan yine eski haline geliyor. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde günde en az 4-5 kez kesiliyor ve gelmiyor. Bir nevi alıştık artık diyebilirim, kendi mobil internetimi kullanıyorum şu sıralar. Kısacası superbox almayın, aldırmayın. Kendi mobil internetinizden daha iyi verim alırsınız. Tüketici haklarına da başvuracağız.

Konuya gelecek olursak, bundan yaklaşık 1.5 ay kadar önce yaklaşık 40 kişinin ismi ve imzası bulunduğu altyapı başvurumuzu Türk Telekom Ankara bölge müdürlüğü'ne ilettik. 2 hafta önce gelip bütün dairelere fiber hat çektiler. Sürecin tam olarak nasıl işleyeceğini bilemesem de internette araştırma yaparak birkaç bir şey öğrendim, sanırım proje çizilecek, gerekli kurumlardan izin alınıcak ve kazı çalışması yapılarak borularla altyapıyı getirecekler. Daha önce bunu yaşamış bilgisi olan arkadaşlarımız varsa bunun ne kadar sürede gerçekleştiğini söylerse memnun kalırım. Teşekkürler.

Bu konuda bilgim yok ama bir internet bağlama gibi basit bir işi bile 1 haftadan - 3 haftaya kadarlık bir süre zarfında yapanlar muhtemelen bu işlemi 1-2 aya ancak yaparlar.

Destek açısından hiçbir yarar sağlayamıyorlar. Yusuf Kıraç'la konu hakkında iletişimde bulundum, benden adres-iletişim bilgilerini istedi ancak ondan sonra hiç geri dönüş yapmadı. Instagram'dan da ulaşmaya çalıştım ama nafile. Sağolsunlar bazı komşularımız ilgili kişilerle irtibata geçmişler ve hat çekme işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşti, yoksa onu da yapmayacaklardı. Beklemedeyiz, umarım fazla uzun sürmez.

Modemi telefonun çok çektiği bir yere koyun bir de öyle deneyin.

Hocam olabilecek her yeri denedik ancak nafile. Sorunun modemden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Teknik servis istedik ancak adres değişikliğinden gönderemeyeceklerini öğrendik. Gidebileceğimiz herhangi bir Turkcell şubesi sorduğumuzda ise sadece tek bir şubeye gidebileceğimizi söylediler. O da bizim oturduğumuz eve yaklaşık 50-60 km uzaklıkta. Trajikomik :D

Yeni konular

Geri
Yukarı