Türk Telekom Fiber Pişmalığı

TürkNet candır abi kim ne derse desin.
Agalar bakın kendi internetinizi iyi diye lütfen bilgisiz olmayınız yakışmıyor size araştırınız öğreniniz lütfen öncelikle türknet türktelekom altyapısı kullanıyor yani sende hızı vs iyi olan türknet hizmetleri türktelekoma geçince de aynı olacaktır haa kablo varkı modem farkından kaynaklanan bişi olur onu bilemem ama altyapı aynı türk Telekomdan da türknetten de Turkcell'den de şikayetci olan insan var kim ne derse diyip kenara çekilinilmez yanlıştır.
TTNET ve Türk Telekom çöp en iyisi Turkcell.
Yalnız ikisi aynı şey...

@erengore sen sorun yaşıyorsun bende Fortnite'da 41 ms düştü. Sunucu seçme yerine giriyorum Avrupa'da 41 ms yazıyor. Bir şeyler yapmaya falan mı çalışıyorlar acaba? @Ulunay şu an Frankfurt'a 41 ms alıyorum. Tam olarak oyun içinde 41 ms gördüm. Direkt olarak sunucu değiştirme yerinde. Bir de altyapım berbat bir VDSL2. Düşürebilıyorlar istediklerinde bana çoğrafi konumum olarak verebilıyorlar şu an. Zorda değilmiş anlaşılan. İşin komik yanı şu işte Frankfurt'a 41 ms Viyana 57 ms açıkcası aşarı ilginç.

Zamanında bende çok sövdüm oyundayken. Oyuna girince instagrama girerken ping 1k oluyordu. Delirmiştim resmen. Taşındık ve modem değişti. 2 buçuk aydır sorunum yok ttnetle alakalı. Taşındığımız yerin altyapısı daha iyi büyük ihtimalle.

@erengore sen sorun yaşıyorsun bende Fortnite'da 41 ms düştü. Sunucu seçme yerine giriyorum Avrupa'da 41 ms yazıyor. Bir şeyler yapmaya falan mı çalışıyorlar acaba? @Ulunay şu an Frankfurt'a 41 ms alıyorum. Tam olarak oyun içinde 41 ms gördüm. Direkt olarak sunucu değiştirme yerinde. Bir de altyapım berbat bir VDSL2. Düşürebilıyorlar istediklerinde bana çoğrafi konumum olarak verebilıyorlar şu an. Zorda değilmiş anlaşılan. İşin komik yanı şu işte Frankfurt'a 41 ms Viyana 57 ms açıkcası aşarı ilginç.
Hocam, ilginç bir yanı yok. Doların artması ve konulan fazladan vergiler sağ olsun, telekomünikasyon sektörünün hali berbattı, bunlarlar birlikte pislik kuyusuna doğru gidiyorlar...

Hocam, ilginç bir yanı yok. Doların artması ve konulan fazladan vergiler sağ olsun, telekomünikasyon sektörünün hali berbattı, bunlarlar birlikte pislik kuyusuna doğru gidiyorlar...

Önceden 62 ms alırken şu an Frankfurt sunucusuna 41 ms almam bir şüphe oluşturuyor. Diğer TT tanıdıklarımda bile düşmüş. Twitter'a yazmıştım aramışlardı beni orada biraz sert çıktım haklı olarak. Hakkını sununa kadar arayan bir müşteri gibi. Ses kayıtlarınımı dinledilerde yaptılar. CS:GO'da bekliyorum bunu statik IP'de ping değeleri 15 arttınca iptal ettim.
@Ulunay tüm trafiğimi acıbademe aktarmışlar. Twitch'e Frankfurt'tan çıkış verıyorlar mesela. O ilk çıkış fiber olsa 38 pinge düşcek.

2020.11.11-09.24.png

Son düzenleme:
Vallahi ben de aynı dertdeyim. Bıktım, bıktım İstanbul'un orta göbeğinde. Telekom berbat, musteri hizmetlerini arıyorum, her şey normal diyor. Daireye yeni hat cektim, 5 modem degistirdim, nefret etim. 1 ay kaldi zaten sozleşmeye daha tovbe.
Bende sıkıldım kendi aygıtımı almak istiyorum ama alamıyorum en iyisi kablolu denemek kalıyor artık.
Kablosuz olarak 300 ms civarlarına çıkmış kabloluda durum nasıl?
Kablolu'yu test etme imkanım olmadı hocam.
Hocam bende R6'da 35 ms gördüm geçenlerde ama işte aptal modemim artık sapıtmaya başladı. Uzun süredir oynayamıyorum oyun falan. Bu sunucularda banada birşeyler yapıyorlar gibi geliyor hocam. Bence Türk Telekom Gaming diye bir alt marka açarsa ve oyun sunucularına doğrudan bağlantı opsiyonu sunulursa Türk Telekom güzel bir iş çıkarabilir. Konfigürasyon gerekli ama şimdi bu olağan dışı hayale kapılmayalım. Olağan dışının altını çiziyorum. Türk Telekom hiçbir şey başaramaz. Daha verdikleri modemler bile dandik cihazlar. Bizde güzel hizmetin anca hayalini kuruyoruz.
Önceden 62 ms alırken şu an Frankfurt sunucusuna 41 ms almam bir şüphe oluşturuyor. Diğer TT tanıdıklarımda bile düşmüş. Twitter'a yazmıştım aramışlardı beni orada biraz sert çıktım haklı olarak. Hakkını sununa kadar arayan bir müşteri gibi. Ses kayıtlarınımı dinledilerde yaptılar. CS:GO'da bekliyorum bunu statik IP'de ping değeleri 15 arttınca iptal ettim.
@Ulunay tüm trafiğimi acıbademe aktarmışlar. Twitch'e Frankfurt'tan çıkış verıyorlar mesela. O ilk çıkış fiber olsa 38 pinge düşcek.

Eki Görüntüle 733633
Evet hocam Tüm çıkışlar Acıbademde sunucu artık alarm veriyor. Bende o noktada arada paket kaybı oluştuğu gözlemleniyor. Pingim ise beklenmedik derecede artıyor oraya varınca sanırım yoğunluk kaynaklı. Gayrettepe bölgesinde de aynı minik paket kayıpları yaşıyorum. Bağlantı kopmaları da yaşıyorum ama herhalde bu sunucularla alakalı olmasa gerek tamamen modem kaynaklı tahmin ediyorum. Çünkü VDSL kullanan ve modemi güzel olan arkadaşım SNR Margin'i 26'yı gösteriyor ve haliyle miss gibi deneyim elde ediyor bağlantı kalitesi konusunda. Aynı Oyunda VDSL arkadaşım daha az sorunla karşılaşıyor. Akıl alır gibi değil. Pingimiz bile aynı ya.

Son düzenleme:
Yeni internet bağlatacaklara verebileceğim tavsiye. Gitsinler taahhüdü olmayan firmalarınkini bir denesinler. Eğer ki onlarda sıkıntı çıkarsa bu sefer mecburi olarak TTNET'e başvursunlar. Maalesef hangi firma olursa olsun Türkiye'de internet hep sıkıntılı oldu.
Yeni internet bağlatacaklara verebileceğim tavsiye. Gitsinler taahhüdü olmayan firmalarınkini bir denesinler. Eğer ki onlarda sıkıntı çıkarsa bu sefer mecburi olarak TTNET'e başvursunlar. Maalesef hangi firma olursa olsun Türkiye'de internet hep sıkıntılı oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı