Türk Telekom fiberde port yok

General Grievous

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni taşındındığım sitede fiber altyapı olmasına rağmen boş port yok gözüküyor. Bina 28 daireden oluşmasına rağmen fiber ankastede 26 port var. Türk Telekom'a sorduğumda TT il bölge müdürlüğüne gitmem gerektiği söylendi. Yarın il müdürlüğüne gideceğim. Sizce internet bağlatmam kaç gün sürer?

Merhabalar. Yeni taşındındığım sitede fiber altyapı olmasına rağmen boş port yok gözüküyor. Bina 28 daireden oluşmasına rağmen fiber ankastede 26 port var. Türk Telekom'a sorduğumda TT il bölge müdürlüğüne gitmem gerektiği söylendi. Yarın il müdürlüğüne gideceğim. Sizce internet bağlatmam kaç gün sürer?
Başka firmaya başvurmayı deneyin örnek Türknet gibi nede olsa TT altyapısını kullanıyor. Amaç gerçekten port olup olmadığını öğrenmek.

Bahsettiğiniz sistem FTTH yani eve kadar fiber kablo geliyorsa o biraz uğraştırır.
Ancak bu sistemde her daireye kablo çekilir nasıl eksik olurki?

Hattını taşımak istediğinizi söylemeyi deneyin birde.
Turk Telekom'a ön başvuru yaptım ortalama 24 ay sürebilir dediler. Binada eksik port var dedim il müdürlüğüne gitmelisiniz dendi.
Bahsettiğiniz sistem FTTH yani eve kadar fiber kablo geliyorsa o biraz uğraştırır.
Ancak bu sistemde her daireye kablo çekilir nasıl eksik olurki?
Aşağı indim saydım 26 adet var ve iki kablo dışarıda.

FTTB sistemde 26 port olmaz.
Ya 16 olur ya 32 olur.

Ayrıca bu sistem Superonline'ye ait bir sistem olabilir o sebeple Türk Telekom ve TurkNet bu altyapıyı göremez.
Superonline'den bir sorgulama yapın altyapı var mı diye.
tt.jpg

Binanın altındaki cihaz bunun gibi ama markası Nokia ve üstünde Turk Telekom yazıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı