Türk Telekom fiberden TurkNet'e geçilir mi?

FinWolf

Femtopat
Daha fazla  
Türk Telekom fiber var binada. Türk telekoma 24 Mbps Download'a 120 lira falan ödüyoruz çok pahalı, bizde TurkNet'e geçmeyi düşündük 100 Mbps download 8 Mbps upload 85 TL sizce geçelim mi? (Ben şu an Türk Telekom'un pinginden çok memnunum acaba pingde bir değişim olur mu artma gibi? )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şahsen 24 Mbps hıza asla 120 TL vermezdim, büyük ihtimalle bir de 24 ay taahhüt verecekler. Bu devirde artık taahhütlü paket alınmaz, farklı yerlere yönelmeni tavsiye ederim.

Türk Telekom fiber var binada. Türk telekoma 24 Mbps Download'a 120 lira falan ödüyoruz çok pahalı, bizde TurkNet'e geçmeyi düşündük 100 Mbps download 8 Mbps upload 85 TL sizce geçelim mi? (Ben şu an Türk Telekom'un pinginden çok memnunum acaba pingde bir değişim olur mu artma gibi? )
Taahhüt adı altında ayak üstü geçiriyorlar. Kurulum ücreti 108 TL+Modem taksidi falan derken aylık 170 TL'ye tekabül ediyor aşağı yukarı.

Türk Telekom fiber var binada. Türk telekoma 24 Mbps Download'a 120 lira falan ödüyoruz çok pahalı, bizde TurkNet'e geçmeyi düşündük 100 Mbps download 8 Mbps upload 85 TL sizce geçelim mi? (ben şu an Türk Telekom'un pinginden çok memnunum acaba pingde bir değişim olur mu artma gibi? )

Hocam TTNET pişmanlıktır. 24Mbps internet pahalı ve fiber olması hiçbir şey değiştirmiyor. Zaten ikide bir 2Mbps oluyor internet.

Aynı bizim durum. Taahhütten dolayı biz de kullanmak zorunda kaldık 24/6 Mbit internete yaklaşık aynı fiyatı ödüyoruz. TurkNet ile TT'den aldığınız internetin kalitesi değişmeyecektir çünkü TurkNet TT altyapısını kullanıyor zaten. Türk Telekom'da memnun olmayıp TurkNet'te memnun olacağınız tek şey fiyatı ve hızı olacaktır. Kısacası geçiverin gitsin :D.
Hocam TTNET pişmanlıktır. 24Mbps internet pahalı ve fiber olması hiçbir şey değiştirmiyor. Zaten ikide bir 2Mbps oluyor internet.
Emin misin ben de 24 Mbit kullanıyorum şimdiye kadar 23 olduğunu görmedim. Tabii çoğu yerde ADSL olması yüzünden birçok kişi sıkıntı yaşıyor, aslında o da TT'nin suçu :D.

1617395270820.png

Evet TTNET pişmanlıktır ama biz 24mbps interneti 90₺ kullandığımız için TurkNet'in 35mbps/85₺ geçmiştik geçen yılın son aylarında. 120 lirayı görünce 2-3 kere daha okudum gerçek mi diye. 120₺ ise gerçekten iyi geçiriyorlar. Yaklaşık 7 yıllık kullanıcısını kaybetti Türk Telekom 5₺ fark için :d Hiç düşünmeden geçin derim tabii taahhüt vs. engeliniz yoksa. En kötü ihtimal beğenmezseniz iptal edersiniz TurkNeti.

Evet TTNET pişmanlıktır ama biz 24mbps interneti 90₺ kullandığımız için TurkNet'in 35mbps/85₺ geçmiştik geçen yılın son aylarında. 120 lirayı görünce 2-3 kere daha okudum gerçek mi diye. 120₺ ise gerçekten iyi geçiriyorlar. Yaklaşık 7 yıllık kullanıcısını kaybetti Türk Telekom 5₺ fark için :d Hiç düşünmeden geçin derim tabii taahhüt vs. engeliniz yoksa. En kötü ihtimal beğenmezseniz iptal edersiniz TurkNeti.
pinginizde bir değişim oldumu benim en büyük korkum pingte şuna türk telekomun pinginden çok memnunum aynı olurmu yine

pinginizde bir değişim oldumu benim en büyük korkum pingte şuna türk telekomun pinginden çok memnunum aynı olurmu yine
Türk Telekomdaki pingimi hatırlamıyorum maalesef fakat sizin için az önce test yaptım tekrar TurkNeti ve yaklaşık 18-19 çıktı. İyi mi kötü mi bilmiyorum internetide şu an yoğun kullanıyorum biraz belki etkilenmişte olabilir biraz o yüzden.

En iyi pingleri şuanda Türk Telekom sunuyor. Ancak taahhüt ve paket fiyatları göz önüne alındığı zaman Turknet veya Comnet tercih edilebilir. Comnet ping süreleri biraz daha iyidir. Çünkü yurtdışı çıkışlarında Turknet'e göre daha az yoğunluk var.

Geri
Yukarı