Türk Telekom FTTH keenetic Ultra/Giga kullanımı

tandogan10

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda TurkNet VAE üzerinden fibere geçtim ancak hem ont hem modem hem router için priz kullanmak prizi çok kalabalık yapıyor. Şu anda Aliexpress'ten zamanında aldığım tenda AC11 kullanıyorum PPPoE özelliği var ancak vlan ID girme yeri olmadığı için çalışcağını düşünmüyorum. Uzun zamandır keenetic routera geçmeyi planlıyordum ve şimdi fiberin gelmesiyle keenetic giga alma fikri geldi aklıma. Keenetic'in sitesinde giga ve Ultra ile uyumlu SFP konnektörlerin listesi var ontyi spfye çeviren uyumlu bir modül alsam, ont cihazımın Mac adresini Keenetic'e girsem ve gerekli PPPoE bilgilerimi girersem 3 ayrı cihaz kullanmaktan kurtulabilir miyim?

Şuana kadar Keenetic'in kendi videosunda modemi aradan çıkardığını gördüm yani 2 prize kadar düşebiliyorum ancak tek prize düşürebileceksem keenetic giga alacağım eğer çalışmıyor ise keenetic viva alacağım. Eğer diyagramda çizdiğim 3. yol mümkünse keenetic giga veya Ultra alacağım eğer sadece 2. yol mümkünse keenetic Air/Extra/Viva alacağım. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 108
  • Inked912b3818799d90637c752ca9e142988a_LI.jpg
    Inked912b3818799d90637c752ca9e142988a_LI.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 125

Yeni konular

Geri
Yukarı