Türk Telekom gamer paketi fiber altyapı gerektiriyor mu?

Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Bu senenin sonunda taahhüt bitiyor ve 16Mbps aldığımız internetimiz artık kullanılamacak derecede sorun yarattığı için değiştirme kararı aldık. Değiştirirken amcamlar ile birlikte kullandığımız interneti ayırma kararı aldık. Bunca senelik ADSL can çekişmesinden sonra VDSL'e geçmek istiyoruz. Bizim altyapı 92 senesinden kalma olduğundan dolayı zaten çok fazla bir beklentimiz yok ama mahalleye fiber getirme ve alt yapının düzeltilmesi için VDSL'e kesin geçiş yapacağız.
Baktığım kampanyalarda 100₺ fiyata sınırsız 35Mbps internet sağlayan ve 100₺ playstore üzerinden oyun koduna ek aylık bedava oyun verdiğini gördüm. Ben de severim bedava şeyleri o yüzden bu pakete geçmeyi düşünüyoruz. Ancak oradaki fiber internet yazısı kafamı karıştırdı. Ben bu paketi VDSL olarak kullanabilir miyim yoksa fiber istiyor mu? Ona göre paketi alacağız.

Bu senenin sonunda taahhüt bitiyor ve 16Mbps aldığımız internetimiz artık kullanılamacak derecede sorun yarattığı için değiştirme kararı aldık. Değiştirirken amcamlar ile birlikte kullandığımız interneti ayırma kararı aldık. Bunca senelik ADSL can çekişmesinden sonra VDSL'e geçmek istiyoruz. Bizim altyapı 92 senesinden kalma olduğundan dolayı zaten çok fazla bir beklentimiz yok ama mahalleye fiber getirme ve alt yapının düzeltilmesi için VDSL'e kesin geçiş yapacağız.
Baktığım kampanyalarda 100₺ fiyata sınırsız 35Mbps internet sağlayan ve 100₺ playstore üzerinden oyun koduna ek aylık bedava oyun verdiğini gördüm. Ben de severim bedava şeyleri o yüzden bu pakete geçmeyi düşünüyoruz. Ancak oradaki fiber internet yazısı kafamı karıştırdı. Ben bu paketi VDSL olarak kullanabilir miyim yoksa fiber istiyor mu? Ona göre paketi alacağız.

Evet. Altyapı gerekir.

Fiber paket için doğal olarak fiber altyapı lazım.

NetSpeed'e geçebilirsiniz.

Şuradan altyapınızın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Net Speed'e geçmeyi bende önerdim ancak altyapı kötü olduğundan ve alt yapıyı değiştirme veya fiber altyapı isteğinde bulunmamızı garantilemek için Telekom'dan alalım dedi. Bende Telekom'un kampanyalarına baktım.

1608043768591.png

Fiber paket için doğal olarak fiber altyapı lazım.

Bazı firmalar normal VDSL Interneti'de fiber olarak saydıklarından kafam iyice karıştı.

Net Speed'e geçmeyi bende önerdim ancak altyapı kötü olduğundan ve alt yapıyı değiştirme veya fiber altyapı isteğinde bulunmamızı garantilemek için Telekom'dan alalım dedi. Bende Telekom'un kampanyalarına baktım.

Eki Görüntüle 782110
:D.

94 yılından kalmış altyapıyla nasıl 74 MBit alıyorsunuz ya? :D

Olabilir de apartmanda yaşıyorsanız herkesin istemesi lazım bir tek sizin istemeniz yetmiyor maalesef. :(

Ek olarak Türk Telekom'un tarifleri aşırı kazık.

94 yılından kalmış altyapıyla nasıl 74 Mbit alıyorsunuz ya? :D.

Olabilir de apartmanda yaşıyorsanız herkesin istemesi lazım bir tek sizin istemeniz yetmiyor maalesef. :(

Ek olarak Türk Telekom'un tarifleri aşırı kazık.

İşte aparman değil sorun orada. Mahallede sadece 1 tane apartman var o da 5 katlı. Geri kalan tüm evler aile evi. Bizim evde dahil 3 tane 4 katlı bina var. Tüm mahalleden dilekçe almamız gerekir. Olmazsa yan mahallelerden de aynı şekilde. Arkamıza 2 tane apartman yapıldı sırf kablolar kötü diye oraya internet bile çekemediler. Hala altyapı değişimi yapılmıyor. Fiber döşesinler harbiden abone olacağız ama yok.
@Patrixcs Şu karantina bir bitsin perşembe günü babamla Telekom'a gideceğiz bakalım neler yaşanacak.

Telekom'dan alma amacımız alt yapının düzelmesi aslında zaten düzeldiğinde farklı sağlayıcılara geçiş sağlayacağız.

@Shuichi Tatsuo Bu paketi almak istiyorum 50mbite kadar destekliyor altyapı, şuanda da 24mbit kullanıyorum zaten vdsl olarak. Hocam aynı şeyi bende merak ediyorum. Bu gamer paket (hatta diğer paketlerde dahil buna çünkü hepsinde fiber internet yazmışlar) mesela 50mbit olan versiyon için fiberaltyapı gerekli miymiş bilgi alabildiniz mi?

Geri
Yukarı