Türk Telekom GPON yararları ve zararları

GPON altyapılı 24 Mbps paket kullanıyorum intenet hızlı ping sorunu olmuyor.
İnternet hızım bu şekilde ;

1566308569259.png

Türknet her yeri desteklemiyor. Çok ezbere konuşuyorsun. Bu arada Wi-Fi'lı modem Superonline'ın modemi.
Türk Telekom altyapısı olan her yerde Türknet, Netspeed, Millenicom gibi firmalar abonelik verebiliyor. Asıl siz ezbere konuşmuşsunuz. Hatta Millenicom gibi bazı firmalar Superonline ile de anlaşarak Telekom'un gitmediği fiber altyapılara da internet aboneliği verebiliyor.

Türknet her yeri desteklemiyor. Çok ezbere konuşuyorsun. Bu arada Wi-Fi'lı modem Superonline'ın modemi.
Turknet-Netspeed-Millenicom olmadığı yer yok. ADSL ve VDSL telekom altyapısını kullanıyor. Onu geçtim illa fiber kullanacaksan Millenicom 50Mbit sınırsız fiber 90 lira. Superonline diye bir modem yok modemlere logo yapıştırınca onun malı olmuyor. Memnun değilsen daha iyi bir modem alıp kullanabilirsin.

Türk Telekom altyapısı olan her yerde Türknet, Netspeed, Millenicom gibi firmalar abonelik verebiliyor. Asıl siz ezbere konuşmuşsunuz. Hatta Millenicom gibi bazı firmalar Superonline ile de anlaşarak Telekom'un gitmediği fiber altyapılara da internet aboneliği verebiliyor.
Sadece telefonla konuştuk. Ya yeni yerleşim olduğundan adresi anlamadılar. Yarın Türknet bayisine gidip direkt adres göstereceğim o halde. (Türk Telekom ile konuştuk)
GPON altyapılı 24 Mbps paket kullanıyorum intenet hızlı ping sorunu olmuyor.
İnternet hızım bu şekilde ;

Eki Görüntüle 429465
Siz bana 8 mbps öneriyor musunuz? Yoksa yarın Türknet ile tekrar görüşmeye gideceğim. Buradaki arkadaşlar öneriyor ve açıkçası yoruluyoruz şu sıralar ev kiralama vs ile. Sizin eksik olarak gördüğünüz neler var? Türk Telekom'dan memnun musunuz? Ping konusunda ben Akdeniz bölgesindeyim ve oldukça sıkıntılı.
Bağlı olduğunuz santralde arıza veya çalışma bulunmaktadır. Bu sebeple şu an için adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Türknet'te böyle bir yazı mevcut.
Türk Telekom GPON 8mbps iptal başvurusu gerçekleştirildi.

Son düzenleme:
Sadece telefonla konuştuk. Ya yeni yerleşim olduğundan adresi anlamadılar. Yarın Türknet bayisine gidip direkt adres göstereceğim o halde. (Türk Telekom ile konuştuk)
Eğer VDSL desteği varsa NetSpeed öneririm, tam adresi öğrenerek buradaki adresten ne kadar hız alabildiğinizi öğrenin. 16 Mbit'in üzerindeyse VDSL var demektir. GPON 8 Mbit almaktansa VDSL 25-30 Mbit almak daha mantıklı. VDSL teoride 100 küsür Mbit'lere çıkıyor. Bu da fiber ile arasında fark bırakmıyor.

Şu an 76 liraya 35 Mbit download 3 Mbit upload alıyorum. 34/2.8 sabit alıyorum her test yaptığımda. Netspeed kullanıyorum. 8-9 ay öncesinde Türknet kullanıyordum, 1.5 yıl boyunca kullandım. Son zamanlarda artan teknik sorunlar ve muhatap bulamayışımdan dolayı yeter dedim ve başka firma arayışına geçtim. Ayrıca 59 lira ile başlayan tarife kafalarına göre 65 lira oldu ve şu an da 75 lira oldu.

Türknet telekom fiber olan yerlerde bakır kablo olmadığı için hizmet vermiyor. Bende telekom fiber var, türknete geçmek istedim. Altyapınız fiber olduğu için türknet olarak hizmet veremiyoruz dediler.

Gpon altyapısı mükemmel bir teknolojidir yıl sonuna kadar bizim evimize de geleceği söyleniyor.
Konu en baştan canlanmış olacak ama yazayım. GPON teknolojisinde size 2 kutu veriyorlar. Birinden router diğerinden de internetin asıl kaynağı geliyor. Hız artmıyor, ping düşmüyor. Kapasitesi artıyor ancak ben Superonline'dan 16 mbps alıyorum zaten, kapasitesi 10 gbps olsa ne olur? Teknoloji çok değerli olmasına rağmen sanırım o hızlara ancak 2050'de ulaşacağım tb'lar mb gibi olduğunda.

Geri
Yukarı