Türk Telekom Hat Değerleri

PoTTiqp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul - Kadıköy
Daha fazla  
Merhaba;
Türk Telekom 24 MBps AKN olmayan paketi kullanmaktayım. 50 MBps veya 100 MBps paketlerinden birine geçmek istiyorum. Sizce hat değerlerime göre bu paketlere geçmeliyim mi? Eğer bu hızlardaki paketlere geçersem SNR Margin değeri nasıl etkilenir? Bağlantı sorunları ile karşılaşır mıyım?

Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba;
Türk Telekom 24 MBps AKN olmayan paketi kullanmaktayım. 50 MBps veya 100 MBps paketlerinden birine geçmek istiyorum. Sizce hat değerlerime göre bu paketlere geçmeliyim mi? Eğer bu hızlardaki paketlere geçersem SNR Margin değeri nasıl etkilenir? Bağlantı sorunları ile karşılaşır mıyım?

Eki Görüntüle 353517
Hız arttıkça snr değeri düşecektir.
Şu an seninkinden kötü değerlere 10 aşağı değerlere sahibim 93 mbps çekiyorum.
100mbit olan paketlere geç hattın rahat kaldıracak güçte

Hız arttıkça snr değeri düşecektir.
Şu an seninkinden kötü değerlere 10 aşağı değerlere sahibim 93 mbps çekiyorum.
100mbit olan paketlere geç hattın rahat kaldıracak güçte
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki 100 Mbps olan pakete geçtikten sonra SNR değeri ortalama kaça düşer? Hangi değere düşer ise bağlantı problemi yaşarım?

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki 100 Mbps olan pakete geçtikten sonra SNR değeri ortalama kaça düşer? Hangi değere düşer ise bağlantı problemi yaşarım?

Onu net bilmemiz mümkün değil.
10.5 SNR sınırım ile 93 mbps kopmasız net alabiliyorum çok takılma bunlara.

Adsız.png

upload komedi.

Bu hat değerleri ile rahatlıkla 75 Mbps alırsınız fakat üzeri için denemeden yorum yapamamak lazım.
Tahminim 80-85 Mbps.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bildiğim kadarı ile 75 Mbps hızına sahip paket yok. Yani 100 Mbps pakete geçip hızımı 75 veya 80 Mbps'ye mi indirmem gerekecek?

Doğrudur, ben TT kullanmayı bırakalı uzun bir süre oldu, siz 100 Mbps paket alın onlar zaten gerekli ayarlarmaları yapıcaktır, tekrardan arayıp hızınızı sabitletmeye vs. gerek olmayacaktır.
Kopma sorunu yaşarsanız tekrar hat değerlerinizi paylaşırsınız, elimizden geldiği kadarıyla yardımcı oluruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı