Türk Telekom Hat Değerleri

HakanDogan

Hectopat
Ekran Alıntısı.PNG

Türk Telekom'un 24Mbps internetini kullanıyorum, ulaşılabilir hız 28 civarı iken hız testlerinde 17-18'leri maalesef geçemedim. Sizce bu hızlar normal mi? Yoksa sıkıntı mı yaşıyorum?

Genelde bu sıkıntılar kullanıcı tarafından oluyor. Neden mi?

Apartmanın içindeki kablo vb. eski ve aşırı derecede uzun olunca genellikle böyle oluyor. Mesela ben 16 mbps internet kullanıyordum, aldığım internet 4 mbps idi. Apartmanın sahibi biz olduğumuz için kolay oldu ama eve uzman ve yetkili kişileri çağırdık, evin altyapısını vb. telefon kablolarını aklına ne gelirse değiştirdik. Yepyeni altyapı kurduk ve sorunum düzeldi. Sadece ADSL için değil, vdsl için de geçerli. Fiber kullandığın sağlayıcıya ait. Yanı kısaca kendi cebinden evinin altyapısını değiştireceksin. Kesinlikle Türk Telekom' da suçu arama. Ben onlarda aramıştım. :D

Hattın 18 MBPS sabitlemişler o yüzden 18 MBPS geçemezsin. Müşteri hizmetlerini arayıp paketinin hızına yükseltmelerini iste.

Tamam Türk Telekom müşteri hizmetlerini ararımda ne diyeceğim bunlara zaten 24Mbps kullanıyorsunuz tanımlı falan diyip beni kandırmasınlar sonra :)
Şu an hattına tam 18 Mbps tanımlı o yüzden hız testinde 24 göremezsin. Zaten müşteri hizmetleri bu bize attığın ekranı karşısında görüyor sen söylemesende ama yinede teknik sinyal 18 Mbps olarak verilmiş ben bunu 24 olarak güncellenmesini istiyorum demen yeter.

Şu an hattına tam 18 Mbps tanımlı o yüzden hız testinde 24 göremezsin. Zaten müşteri hizmetleri bu bize attığın ekranı karşısında görüyor sen söylemesende ama yinede teknik sinyal 18 Mbps olarak verilmiş ben bunu 24 olarak güncellenmesini istiyorum demen yeter.
Tamam ben arıyım Türk Telekomu sizleride bilgilendiririm konu hakkında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı