Türk Telekom Hipernet hat değerleri nasıl?

Şahinnnnn

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bugün Türk Telekom internet bağlattım. Modem de Telekom'dan satın aldım. Hat değerlerim nasıl hiç anlamam bilgi verebilecek var mı? Altyapım 58 Mbps destekliyormuş ben 35'lik paketle başladım 50Mbps pakete geçsem sorun yaratır mı? Herkese iyi forumlar.

Modem AC1200 Wireless Dual band VDSL/ ADSL modem router.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar bugün Türk Telekom internet bağlattım. Modem de Telekom'dan satın aldım. Hat değerlerim nasıl hiç anlamam bilgi verebilecek var mı? Altyapım 58 Mbps destekliyormuş ben 35'lik paketle başladım 50Mbps pakete geçsem sorun yaratır mı? Herkese iyi forumlar.

Modem AC1200 Wireless Dual band VDSL/ ADSL modem router.
Hattınız maksimum 45 Mbps destekliyor, o yüzden 35'lik pakette kalmanızı öneririm. Hat zayıflamanız fazla, ya saha dolabına uzaksınız ya da iç tesisatınızda sıkıntı var. Altyapı sorguladığınızda kaç metre mesafe gösteriyor?

280 metre gösteriyor ve alt yapım 58 Mbps destekliyormuş.
O halde iç tesisatınızı yeniletmeniz yerinde bir uygulama olacaktır. Tabii isterseniz yine de bi elit ekip çağırıp ankastreden ölçüm yaptırın eğer ki oraya kadar dediğiniz hızlar geliyosa(58 Mbps'den de fazla gelebilir) o zaman iç tesisatınızı yeniletmeniz gerecek mecburen.

Bugün kurulum yapan saha ekibi dedi ki 50mbps alırsın görür sorun yok. Benim iç tesisattaki bir kablo çok eski onu değiştirin dediler. Belki ondan olabilir 2 tane yama var modeme gelesiye kadar. Teşekkür ederim cevaplarınız için

Bugün kurulum yapan saha ekibi dedi ki 50mbps alırsın görür sorun yok. Benim iç tesisattaki bir kablo çok eski onu değiştirin dediler. Belki ondan olabilir 2 tane yama var modeme gelesiye kadar. Teşekkür ederim cevaplarınız için
O zaman elektrikçi çağır cat 6 kabloyla eksiz bir şekilde modeme kadar çektir. Ciddi iyileşme olur.

Ben yarın kablo alıp çekeceğim . Saha ekibi nasıl yapmam gerektiği söyledi gitmeden sormuştum. Bu arada ankastre yok. kablo direkten geliyor evime.

Ben yarın kablo alıp çekeceğim . Saha ekibi nasıl yapmam gerektiği söyledi gitmeden sormuştum. Bu arada ankastre yok. kablo direkten geliyor evime.
İnşallah yapabilirsiniz, takipte olacağım. Buradan yazarsınız. Kablo olarak mutlaka cat6 alın.

teşekkür ederim
@Çağrı SANSAR merhaba ben iç tesisat için cat6 kablosu aldım. TTnet saha ekibi geldiğin de mavi ve beyaz renkleri cat6 kabloya bağlayın demişti. Renk farkeder mi ? cat6 kablo da hangisine bağlayayım ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı