Çözüldü Türk Telekom hız sonucu normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda paket değişikliği yaptık. Şu an tarifemiz 100 Mbps'ye kadar limitsiz internet verdiğini söylüyor. Belirli aralıklarla birkaç hız testi yaptım ancak hızım hiçbir zaman 69 mbps'yi geçmiyor. Bu normal mi? Eğer değilse müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildireceğim. Laptobum modeme ethernet kablosuyla bağlı durumda. Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2023-05-29 220608.jpg

Evet sağlıklı olarak o civarlarda alınır ama arkadaşa 100 diye 75'lik paket satmaları yanlış. He şöyle deseler ki sizin hattınız 75-78 Mbps'ye kadar sağlıklı bir internet verebilir diye eyvallah ama hiçbir şey belirtmeden 75'e sabitlemeleri yanlış bence.
Kesinlikle katılıyorum hatta sistemsel olarak bu şekilde bir paket satışına onay verilmemeli.

Hocalarım müşteri temsilcisiyle tekrar görüştüm. Bu sefer farklı temsilci geldi. Temsilcinin dediğine göre benim altyapım en fazla 51 mbps hızı destekliyormuş. Bu durumda ya sorgulama yaptığım websiteleri yanlış bilgi verdi ya da temsilci yanlış bilgi verdi.

Bu temsilci de dilerseniz pakedinizin hızını düşürelim diye öneri yaptı. Bende bunun üzerine pakedimi 75 mbps hızlı pakede düşürdüm. Anında geçirdiler o pakede. Modemi prizden çıkarıp 10 dakika beklettim ve az önce hız testi yaptım. Sonuç, pakedim 100 mbps ikenki sonuç ile aynı. Sanırım 75 mbps hızlı paketten devam edeceğim. Sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir? Bir de TT'den fiber dönüşüm nasıl talep edebilirim? Şubelerine mi gitmem gerekiyor?

75 mbps paket ile yaptığım test sonucu:

Ekran görüntüsü 2023-05-29 235759.jpg

Hocalarım müşteri temsilcisiyle tekrar görüştüm. Bu sefer farklı temsilci geldi. Temsilcinin dediğine göre benim altyapım en fazla 51 Mbps hızı destekliyormuş. Bu durumda ya sorgulama yaptığım web siteleri yanlış bilgi verdi ya da temsilci yanlış bilgi verdi.

Bu temsilci de dilerseniz pakedinizin hızını düşürelim diye öneri yaptı. Bende bunun üzerine pakedimi 75 Mbps hızlı pakede düşürdüm. Anında geçirdiler o pakede. Modemi prizden çıkarıp 10 dakika beklettim ve az önce hız testi yaptım. Sonuç, pakedim 100 Mbps ikenki sonuç ile aynı. Sanırım 75 Mbps hızlı paketten devam edeceğim. Sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir? Bir de TT'den fiber dönüşüm nasıl talep edebilirim? Şubelerine mi gitmem gerekiyor?

75 Mbps paket ile yaptığım test sonucu:

Eki Görüntüle 1799296

Zaten 75 veriyorlardı bir şey değişmedi. Fiber varken tabii ki de fibere geçmenizi öneririm. Ayrıca madem 51 Mbps destekliyor nasıl 75 Mbps hız geliyor? Çok saçma.

Zaten 75 veriyorlardı bir şey değişmedi. Fiber varken tabii ki de fibere geçmenizi öneririm. Ayrıca madem 51 Mbps destekliyor nasıl 75 Mbps hız geliyor? Çok saçma.
Hocam fatura tutarında 10₺ oynama vardı o değişti. 100 mbps iken 174₺ idi fatura, 75 mbps pakede geçince 164₺ oldu.

Hocalarım müşteri temsilcisiyle tekrar görüştüm. Bu sefer farklı temsilci geldi. Temsilcinin dediğine göre benim altyapım en fazla 51 mbps hızı destekliyormuş. Bu durumda ya sorgulama yaptığım websiteleri yanlış bilgi verdi ya da temsilci yanlış bilgi verdi.

Bu temsilci de dilerseniz pakedinizin hızını düşürelim diye öneri yaptı. Bende bunun üzerine pakedimi 75 mbps hızlı pakede düşürdüm. Anında geçirdiler o pakede. Modemi prizden çıkarıp 10 dakika beklettim ve az önce hız testi yaptım. Sonuç, pakedim 100 mbps ikenki sonuç ile aynı. Sanırım 75 mbps hızlı paketten devam edeceğim. Sizin bu konudaki tavsiyeniz nedir? Bir de TT'den fiber dönüşüm nasıl talep edebilirim? Şubelerine mi gitmem gerekiyor?

75 mbps paket ile yaptığım test sonucu:

Eki Görüntüle 1799296
Normalde müşteri hizmetleri aynı zamanda adresinizde fiber olduğunu görüp söylemesi gerekirdi öncelikli olarak yine müşteri hizmetleri kanalı ile fiber durumunu teyit edin zaten varsa o an konuştuğunuz kişi bile dönüşüm kayıdı açabilir.

Hocam fatura tutarında 10₺ oynama vardı o değişti. 100 Mbps iken 174₺ idi fatura, 75 Mbps pakede geçince 164₺ oldu.

Tek fiyat düşmüş oldu. Onun dışında verdikleri değerler aynı. Hatta şimdi yeni değerlerin xDSL istatisliklerini atın bir de ona bakalım.

51 Mbps konusuna ben de şaşırdım. En fazla 51 destekliyorsa bana nasıl 70 hız geliyor değil mi? :D

Kullandığınız firmanın müşteri hizmetleri pek bir şey bilmiyor anlaşılan.

Buyrun hocam baktım şimdi xDSL istatistiklerine:

Ekran görüntüsü 2023-05-30 000633.jpgEkran görüntüsü 2023-05-30 000654.jpgEkran görüntüsü 2023-05-30 000708.jpg

Tek fiyat düşmüş oldu. Onun dışında verdikleri değerler aynı. Hatta şimdi yeni değerlerin xDSL istatisliklerini atın bir de ona bakalım.

Kullandığınız firmanın müşteri hizmetleri pek bir şey bilmiyor anlaşılan.
Hızlar normal mi hocam istatistikte?

Son düzenleme:
75'i 78'e çıkartmışlar. O yüzden size gelen değer de 1-2 Mbps artmış. Dediğim gibi çok bir şey değişmemiş fiyatın inmesi iyi olmuş. Ama bir an önce fibere geçmenizi öneririm.
Anladım hocam, zaman ayırdığınız ve yardım ettiğiniz için çok teşekkürler. Bir sorum var. Fibere geçmek için bizden ücret talep ediliyor mu? Fibere geçersek fatura tutarımızda bir değişiklik olur mu? Bu konuda bilginiz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı