Türk Telekom hızdeğerleri düşük ama hızlı çalışıyor

xienion

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yaşadığım yerde sinyal çok çekmiyor o yüzden de internetim sıkıntılı. Bazen hızım paketimdeki gibi 90 downloadlara ulaşıyor bazen 50 downloadlara düşüyor. Şimdi hızım 10 downloadlara düştü ama hala çok hızlı. Steam'de saniyede 10 MB indiriyor. Speedtest sitesinde hızımı düşük gösteriyor. Neden olabilir? Türk Telekom kullanıyorum.

Speedtest siteleri belirli sunuculara bağlanır. O sunucuyla aranızdaki hızları gösterir, her açıp kapattığınızda farklı servera bağlanma ihtimali vardır, yani Steam'in kullandığı İzmir serverıyla Speedtest sitelerinin kullandığı serverlar farklı. Normaldir.

İndirmeyi durdurup hız testi yapıyorum. Modemimde hızım 50 download üstü gösteriyor.

O zaman normal, hatta indirme hızınızın 6, 25MB olması gerekiyor 50Mbps'ye göre ama siz 10mb/s aldığınızı söylüyorsunuz buna dayanarak hız testinin ve modeminizin yanlış gösterdiğini söylemek istiyorum. 😃

O zaman normal, hatta indirme hızınızın 6, 25MB olması gerekiyor 50Mbps'ye göre ama siz 10mb/s aldığınızı söylüyorsunuz buna dayanarak hız testinin ve modeminizin yanlış gösterdiğini söylemek istiyorum. 😃

Dediğim gibi sürekli hızım değişiyor. Yazdığım zaman 10 mb/s indiriyordu şimdi 5mb/s. Nereden bakıldığını söylediğiniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı