Türk Telekom hızımı düşürdü

Xed

Hectopat
Arkadaşlar 1 ay önce 24 Mbps internetim yaklaşık 3.0 hızlarına kadar çıkıyordu Ankara'da yaşıyorum Antalya'ya gitme durumum oldu. 1 ay hiçbir şekilde kullanmadım bir bilgilendirme dahi gelmeden bugün eve geldiğimde hızımın sadece 9.31 Mbps olduğunu görüyorum. Müşteri hizmetlerini sabah arayacağım fakat bir çözümü varsa anlatabilir misiniz?

Arkadaşlar 1 ay önce 24 Mbps internetim yaklaşık 3.0 hızlarına kadar çıkıyordu Ankara'da yaşıyorum Antalya'ya gitme durumum oldu. 1 ay hiçbir şekilde kullanmadım bir bilgilendirme dahi gelmeden bugün eve geldiğimde hızımın sadece 9.31 Mbps olduğunu görüyorum. Müşteri hizmetlerini sabah arayacağım fakat bir çözümü varsa anlatabilir misiniz?
Hocam modemin bant ayarlarına bakın isterseniz 192.168.1.1 yazın giriş yapıp bakın kanallar otodaysa 1,6,11. kanalları deneyin isterseniz 20 mhz 40mhz olan bir yer var orayı da 20 mhz yapın test edin ona göre hareket edersiniz.

Benim de başıma geldi 1 hafta olmadı, aradık işte geldi bir adam bir şeyler yaptı sonra düzeldi yaklaşık 10-15 dakika sonra tekrar düştü ama az düştü.

Hat değerlerinizi atar mısınız? Ancak öyle dayanaklı çözümler sunabiliriz.

1614240578080.png

Aslında tam buradan bahsetmiyorum. DSL istatistikleri diye bir yer var mı acaba? Az çok yine de bilgi veriyor hattınıza dair ama yeterli değil. SNR, Alım Gücü gibi değerlerin olduğu bir tablo olmalı yada metin dizisi.

Şunu anladım ama hattınız 10 Mbps'ye sabitlenmiş. SNR da düştüğü için daha da arttıramamışlar. Yani hattı stabil tutmak için 10 veriyorlar. İç tesisatı yenilersen düzelebilir diye düşünüyorum. Yine de hat değerlerini (DSL istatistiklerini) bekliyorum.

Aslında tam buradan bahsetmiyorum. DSL istatistikleri diye bir yer var mı acaba? Az çok yine de bilgi veriyor hattınıza dair ama yeterli değil. SNR, Alım Gücü gibi değerlerin olduğu bir tablo olmalı yada metin dizisi.

Şunu anladım ama hattınız 10 Mbps'ye sabitlenmiş. SNR da düştüğü için daha da arttıramamışlar. Yani hattı stabil tutmak için 10 veriyorlar. İç tesisatı yenilersen düzelebilir diye düşünüyorum. Yine de hat değerlerini (DSL istatistiklerini) bekliyorum.
1614245475829.png

hocam sadece bu var dsl istatistikleri yok
Tp link w9970 model kullanıyorum

net.PNG

Hat Zayıflaması sizde çok fazla merkeze uzak bir yerde mi oturuyorsunuz ?
Ayrıca TT'nin kafasına göre hız düşürme hakkı yok. Arayıp sorarsanız yardımcı olacaklardır.

Eki Görüntüle 895262
hocam sadece bu var dsl istatistikleri yok
Tp link w9970 model kullanıyorum
Evet aradığım zaten bu.
Hat Zayıflaması çok yüksek.
Gürültü Marjı sınırda.
Önceden hattınızda hiçbir problem yok muydu? Çünkü burada baya bir sorun olduğu bariz.
Eki Görüntüle 895270
Hat Zayıflaması sizde çok fazla merkeze uzak bir yerde mi oturuyorsunuz ?
Ayrıca TT'nin kafasına göre hız düşürme hakkı yok. Arayıp sorarsanız yardımcı olacaklardır.
Siz sanırım uzakta oturuyorsunuz. Güç değeri yüksek çünkü. Yardımcı olmaları pek zor. İç tesisata suç atacaklardır. Çünkü iç tesisat kullanıcının sorumluluğunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı