Türk Telekom İndirme hızı düşmesi

LFpd

Hectopat
Arkadaşlar, benim Türk Telekom bir internetim var. Bu internet 100Mbps'ye 7-6 upload alıyor ama benim kablom biraz sıkıntılı. Biraz değil, bayağı ayrılmış. Kopmuş, dış hattı berbat hale gelmiş. Eve, bazenleri downloadım 1'e düşüyor, uploadım aynı kalıyor ama bu 1'e düşme olayı modeme restart atınca düzeliyor ve bilgisayardaki internet kablosunu takılan yerde turuncu yanınca internet geliyor. Yeşil yanınca bazen gelmiyor, bazen geliyor. Sebebi nedir?

Arkadaşlar, benim Türk Telekom bir internetim var. Bu internet 100Mbps'ye 7-6 upload alıyor ama benim kablom biraz sıkıntılı. Biraz değil, bayağı ayrılmış. Kopmuş, dış hattı berbat hale gelmiş. Eve, bazenleri downloadım 1'e düşüyor, uploadım aynı kalıyor ama bu 1'e düşme olayı modeme restart atınca düzeliyor ve bilgisayardaki internet kablosunu takılan yerde turuncu yanınca internet geliyor. Yeşil yanınca bazen gelmiyor, bazen geliyor. Sebebi nedir?
Bende de benzer bir sorun var. Herhalde TT altyapısı rezalet durumda 😀

Kablo değiştirerek deneyin. Düzelmezse sorunu müşteri hizmetlerine aktarabilirsiniz. Eğer Wi-Fi adaptörü varsa bir de Wi-Fi bağlanmayı deneyebilirsin. Meraktan Wi-Fi ile bağlandım. Kabloludan daha hızlı geldi. Kablolu ile 20 Mbps alamıyordum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_112.png
    Screenshot_112.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_113.png
    Screenshot_113.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 26
TT'ye bildir iç tesisatını ölçsünler. Gelmezlerse bir elektrikçi tut yeni kablo döşet.

Yeni konular

Geri
Yukarı