Türk Telekom internet aşırı yavaşlıyor

knowkinq

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi 1 haftadır en düşük seviyeleri görüyorum internet sayfaları açılmıyor pingim 1000LERI görüyor. xDSL, ookla Speedtest, ve ping resimlerini bırakıyorum.

Br0M84.png

5l9jBI.png

wZiOvY.png

Yardımcı olmanızı bekliyorum gereken başka resim vs. varsa atabilirim ekstra olarak.

Bina içi tesisatında ya da portta bir problem var. Hat zayıflaması çok fazla ve abonelik hızı mevcut kapasitenin üstünde. Bu yüzden SNR margin değeri de ölü.

DSL kablosunda ek varsa kesip baştan ek yapın. Kabloda kırık, ezilme vesaire olabilir. Ne zaman başladı bu sorun?

Aynı sorunu yaşıyorum. Perşembe günleri internet kopuyor (Sanırım bütün şehir yaşıyor) Onun dışında birkaç gündür internetim ara sıra çok yavaşlıyor.

cmd ye tracert vie.valve.net yazıp sonucu atarmısın.
12.png

Bina içi tesisatında ya da portta bir problem var. Hat zayıflaması çok fazla ve abonelik hızı mevcut kapasitenin üstünde. Bu yüzden SNR margin değeri de ölü.

DSL kablosunda ek varsa kesip baştan ek yapın. Kabloda kırık, ezilme vesaire olabilir. Ne zaman başladı bu sorun?
DSL kablosu bana gelmiyor maalesef komşuma ait ana modem orada maalesef tek başına yaşlı bir teyze yaşadığı için çıkmam mümkün değil oğlu askerde.

Binanız eski mi?
10-12 yıllık eski sayılmaz fibernet var apartmanda

O halde yapılabilecek bir şey yok gibi.

Binanızda VDSL var fiber olsa xDSL istatistikleri gözükmez.
Anladım şuan modemin panelinde yapabileceğim bir şey yok sanırım
Ne yapmam gerekiyor sıkıldım bu işten

Dosya Ekleri

• 12.png
    12.png
    10,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı