Türk Telekom internet bağlatma süreci nasıl işler?

Füzyon eke gerek kalmadan takabiliyorlar konnektörü. Bugün taktırdım fiberi dün çekmişlerdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
21 dbi idi hatırladığım kadarıyla.

-21 dbi iydi aşağıdan lazer evden powermetreyle ölçüm yaptı.
Gene fena değilmiş sizinki.

1670388052262.png

Bu şekilde mi yapıldı sizinki de?

Gene fena değilmiş sizinki.

Eki Görüntüle 1595586
Bu şekilde mi yapıldı sizinki de?

Hocam bu nedir Allah aşkına? Kabloda kırılmamış yer bırakmamış. Fotoğraf sizin mi bilmiyorum ama çok uğraştıracağa benziyor.

Eğer taahhütlü değilse paketiniz TurkNet'i arayın 300 liraya düzgün bir işçilikle çeksinler saha ekipleri. TurkNet'e de geçmiş olursunuz.

@fitiq fotoğraf benim değil, daha bağlantı yapılmadı. Bu bağlantının yanlış olduğunu biliyorum zaten ama verim alinmasi için fast connector olmadan direkt füzyon ek yapılamaz mı?

TT altyapim var, TurkNet bu altyapıda 1000 Mbps vermiyor.

Verim alınması füzyon ekten ziyade kabloyu hazırlarken ucunu iyi silmesi lazım. En ufak toz veya parmak izinde LOS ışığı yakıyor. Yapacak kişinin yanında durun kontrol edin.

Füzyon sonlandırmayı evdeki ucuna yapamaz kablonun. Aşağıda pano uygunsa yeterli Core varsa oraya yapabilir. Tavsir etmem. Bir hata olursa müdahale etmesi zor gibi.

Füzyon sonlandırmayı evdeki ucuna yapamaz kablonun. Aşağıda pano uygunsa yeterli Core varsa oraya yapabilir. Tavsir etmem. Bir hata olursa müdahale etmesi zor gibi.

@fitiq Tamam hocam, teşekkürler. Sizce optik güç 20 olsa ideal midir? Ekibe daha da düşük yapmalarıni soyliyim mi?

Ayriyetten, kurulum aşamasında dikkat etmem gereken başka bir şey var mı? GPON bağlantısı yapılırken mesela.

İstediğim zaman düşük fiyatlı pakete geçebilmek için 100 Mbps baslatacagim aboneliğimi. Bağlanınca hemen 1000 Mbps olarak yukseltecegim hızımı. Her halükarda hızdan bağımsız GPON cihazını bağlıyorlar mi?

Bağlamadan önce benim hızım 35 megabitti bağlandıktan sonra hızımı 100 megabite yükselttim zira GPON gigabit destekliyor. taahhüdümün bitmesine 1 ay kaldı Telekom 100 megabite 280 lira istiyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Siz hangi ücrete bağlatacaksınız?

Bağlamadan önce benim hızım 35 megabitti bağlandıktan sonra hızımı 100 megabite yükselttim zira GPON gigabit destekliyor. taahhüdümün bitmesine 1 ay kaldı Telekom 100 megabite 280 lira istiyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Siz hangi ücrete bağlatacaksınız?
Anladım, herhalde 24 Mbps de bağlatsak 100 de bağlatsak gigabit destekli GPON veriyorlar. Ama yine de içimde kuşku uyandı hani acaba 100 başlatıyorum diye nispeten daha zayıf bir şey takmasınlar? Direkt 1000 başlatsaydım belki daha iyisi takılırdı onu düşündüm.

Hocam ben telefonla arayıp bağlatmak istediğimi söyledim. Aynı zamanda internetten fiyatlara bakıyordum konuşurken. Türk Telekom'un sitesinde 100 Mbps paketler en ucuz aylık 224 TL'ye -modem dahil değil- var ama bu ilçeye özel bir kampanyaymış. Oturduğum ilçede bu kampanyadan faydalanılmıyormuş. Benim faydalanabileceğim en uygun kampanyanın "Fiberin Adresi Kampanyası" olduğunu söylediler o da modem dahil 270-280 TL civarıydı diye hatırlıyorum. 1000 Mbps ise aylık 495 TL'ye geliyor yaklaşık. Bu fiyatlar ilk 12 ay geçerli ondan sonra biraz daha artıyor.

Siz yüksek fiyat nedeniyle mi TurkNet'e geçmek istiyorsunuz? 100 Mbps'den fazla hız alma gibi bir düşünceniz yoksa Millenicom'a da bakabilirsiniz hocam, o da istersek taahhütlü oluyor diye biliyorum. Daha uygun hem.

Yeni konular

Geri
Yukarı