Türk Telekom internet borcu olmadığı halde çok yavaş

Güzel hocalarım niçin doğrudan resmi gazeteye değil de onu haber yapan sitelere bakıyorsunuz? Tamam, haberi okumak daha kolay zira orası kısa biçimde özetliyor. Ama işin bilmediğiniz bir yanı da var. Şöyle ki: hız düşüklüğü durumunda aboneliğin feshi meselesi henüz yürürlüğe girmedi. Ne zaman girecek dersiniz? 31.12.2022 tarihinde. Yani evet, bu yılın son gününde.
Bakınız: 18 Ocak 2022 SALI

Söz konusu hız düşüklüğü hususu, dokuzuncu maddenin on birinci fıkrasında şu cümle ile belirtilmiş: "İnternet erişim hizmetlerinde sözleşme özetinde yer alan ilgili adreste sunulacak hizmete ilişkin duyurulan veri hızları da dikkate alınarak Kurum tarafından belirlenecek Adrese Dayalı İnternet Hız Ölçümlerine ilişkin düzenlemelerde tespit edilen kriterlerin sağlanamaması halinde; abone tarafından cihazın kalan bedeli hariç herhangi bir cayma bedeli ödenmeksizin taahhütlü abonelik feshedilebilir."

Ama zahmet edip resmi gazetenin linkine girdiyseniz en alttaki on beşinci maddeyi de bir okuyun bakalım. Girmediyseniz ben buraya yapıştırıyorum:
"MADDE 15 – Bu Yönetmeliğin;
a) 1 inci, 2 nci, 4 üncü, 7 nci, 12 nci, 13 üncü, 15 inci ve 16 ncı maddeleri 1/3/2022 tarihinde,
b) Diğer hükümleri 31/12/2022 tarihinde,
yürürlüğe girer."

Bakın ne diyor? Birinci, ikinci, dördüncü, yedinci, on ikinci, on üçüncü, on beşinci ve on altıncı maddelerin haricindekiler 31 Aralık 2022 tarihinde yürürlüğe girerler.

Yani sayın hocalarım konuyu açan arkadaşımız, THH'ye başvursa da şu an için bir sonuç alamaz. Çünkü yönetmelikteki bu değişiklikler henüz geçerli değil.

Öte yandan konuyu açan değerli hocam size sesleniyorum. Taahhütlü aboneliklerin feshi hakkında gerekli linkleri ve görüntüleri paylaşarak detaylı bilgiler verdiğim konuyu okumak isterseniz buraya bırakıyorum: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi

O konuyu da özetlememi isteyen olursa: taahhütlü abonelikten para ödemeden ayrılmak diye bir şey yok.
İnternet hız düşüklüğü durumun da 17 Şubat 2012 Sayılı : 28207 Resmi gazetede yayınlanmış zaten vaad edilen hızın minimum %75 vermek zorundadır diye. 52. Sayfa Bkz:HİZMET KALİTESİ TEBLİĞİ

İnternet hız düşüklüğü durumun da 17 Şubat 2012 Sayılı : 28207 Resmi gazetede yayınlanmış zaten vaad edilen hızın minimum %75 vermek zorundadır diye. 52. Sayfa Bkz:HİZMET KALİTESİ TEBLİĞİ
Arkadaşlar ondan bahsetmemiş. Türk Telekom internet borcu olmadığı halde çok yavaş bu mesajı bir okuyun bakalım arkadaşın attığı link nedir?

Aha da budur : Yeni internet düzenlemesi maddeleri neler? Cezasız internet iptali yapılacak mı, kimler yapacak? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Görüldüğü üzere 18 Ocak 2022 tarihli bir haber. Yani o gün yapılan düzenlemeden bahsedilmiş. Forumdaki arkadaş da buna dayanarak bir mesaj yazmış.
Mevzu sizin bahsettiğiniz şey değil yani. Keşke tüm mesajları dikkatlice okusak da ondan sonra yazsak 🙃

Ayrıca haberde de "yürürlüğe girdi" diyor peh 😒 Oysaki o gün yürürlüğe girmemişti. Bazı maddeler 1 martta yürürlüğe girdi bazıları hâlâ girmedi. Hız düşüklüğü ile ilgili olan madde ise bu yılın son günü yürürlüğe girecek.
Bütün bunları linkini verdiğim konuda da anlattım da onu da okumamışsınızdır ki siz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ondan bahsetmemiş. Türk Telekom internet borcu olmadığı halde çok yavaş bu mesajı bir okuyun bakalım arkadaşın attığı link nedir?

Aha da budur : Yeni internet düzenlemesi maddeleri neler? Cezasız internet iptali yapılacak mı, kimler yapacak? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Görüldüğü üzere 18 Ocak 2022 tarihli bir haber. Yani o gün yapılan düzenlemeden bahsedilmiş. Forumdaki arkadaş da buna dayanarak bir mesaj yazmış.
Mevzu sizin bahsettiğiniz şey değil yani. Keşke tüm mesajları dikkatlice okusak da ondan sonra yazsak 🙃

Ayrıca haberde de "yürürlüğe girdi" diyor peh 😒 Oysaki o gün yürürlüğe girmemişti. Bazı maddeler 1 martta yürürlüğe girdi bazıları hâlâ girmedi. Hız düşüklüğü ile ilgili olan madde ise bu yılın son günü yürürlüğe girecek.
Bütün bunları linkini verdiğim konuda da anlattım da onu da okumamışsınızdır ki siz.
Estağfurullah hocam okudum tabii ki açtığınız 24 Aylık abone konunuzu da okudum tamamını orda tamamiyle hak veriyorum size konuyu açan arkadaşın şikayetini okumadım tam anlamıyla yazınız sadece dikkatimi çekmişti kusura bakmayın gördüğüm de anladım, dolayısıyla doğrudur dediğiniz bu hız muhabbetinde benim de başım muzdarip bugün TT müdürlüğün de 100 Mbps paketten 67 Mbps aldığımı söylediğim de 24 Mbps den 100 geçmişsiniz geri 50 ye düşürürüz iptal söz konusu bile olamaz dediler malesef 24 aylık aboneliğimin 1 yılındayım iptal için avukata malesef para veremem mecburen yasayı bekliyeceğiz. Tekrardan affınıza sığınıyorum saygılar.

Estağfurullah hocam okudum tabii ki açtığınız 24 Aylık abone konunuzu da okudum tamamını orda tamamiyle hak veriyorum size konuyu açan arkadaşın şikayetini okumadım tam anlamıyla yazınız sadece dikkatimi çekmişti kusura bakmayın gördüğüm de anladım, dolayısıyla doğrudur dediğiniz bu hız muhabbetinde benim de başım muzdarip bugün TT müdürlüğün de 100 Mbps paketten 67 Mbps aldığımı söylediğim de 24 Mbps den 100 geçmişsiniz geri 50 ye düşürürüz iptal söz konusu bile olamaz dediler malesef 24 aylık aboneliğimin 1 yılındayım iptal için avukata malesef para veremem mecburen yasayı bekliyeceğiz. Tekrardan affınıza sığınıyorum saygılar.
Rica ederim, affa sığınmaya gerek yok. Ben bu forumda genel anlamda bir okumama sendromu görüyorum da o yüzden öyle yazdım. Hatta zamanında bununla ilgili sitemimi dile getirdiğim bir konu da açmıştım : Forumdaki okumama sendromu
Sert çıktıysam özür dilerim.

Evvela altyapı durumunuzu netleştirmek lazım. Altyapınız ne kadar destekliyor ki 100'lük paketten 64 alıyorsunuz? Eğer altyapınız 100 desteklemesine rağmen durum böyleyse 36 Mbps büyük bir kayıp. İç tesisat sorunu olabilir veya firma kaynaklı başka bir sorun da olabilir.

Rica ederim, affa sığınmaya gerek yok. Ben bu forumda genel anlamda bir okumama sendromu görüyorum da o yüzden öyle yazdım. Hatta zamanında bununla ilgili sitemimi dile getirdiğim bir konu da açmıştım: Forumdaki okumama sendromu
Sert çıktıysam özür dilerim.

Evvela altyapı durumunuzu netleştirmek lazım. Altyapınız ne kadar destekliyor ki 100'lük paketten 64 alıyorsunuz? Eğer altyapınız 100 desteklemesine rağmen durum böyleyse 36 Mbps büyük bir kayıp. İç tesisat sorunu olabilir veya firma kaynaklı başka bir sorun da olabilir.

Estağfurullah hocam, altyapı durumum santrale 83 metre uzaklıkta bina içi tesisat yenilenmiş durum da, Türk Telekom verdiği modemi kullanıyorum TP-Link VC220-G2U hat değerlerim ekteki gibi zaten geçmişte kopmalar olduğu için hızımı 79 Mbps sabitlendirilmiş durum da, konu hakkında TT müdürlüğüne gittim teknik bölüm ile görüştüm arıza kaydı açtırdım fakat müşteri hizmetleri 24 Mbps bir paketten 100'e çıktığınız için söz konusu abonelik feshi mümkün olmadığını belirtti, ve 50 Mbps pakete 31 lira fark ile geri düşebileceğimi söylediler bir bedel ödemeden. İşte bende bu yasayı bekliyorum azıcık paramız olsaydı 1 yıl doldugunda iptal ederdim avukata verirdim o uğraşsın.

Dosya Ekleri

• hat.png
    hat.png
    32,8 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı