Türk Telekom internet hızı bir anda arttı

babaproo

Hectopat
Steam'den oyun yüklüyordum bir anda 45 MB indirme hızı oldu bir sorun çıkarır mı?

1634984684668.png

Son düzenleyen: Moderatör:
45 Mbps olmuş. İnternet paketiniz nedir? Değerleri bit olarak göster seçmiş olabilir misiniz? Sağ üstteki çarktan kontrol edin.

Gerçekten artmışsa bile yaşanabilen bir şey. Geçer ya da geçmez. Soran olursa fark etmemiştim deyin gitsin.

45 Mbps olmuş. İnternet paketiniz nedir? Değerleri bit olarak göster seçmiş olabilir misiniz? Sağ üstteki çarktan kontrol edin.

Gerçekten artmışsa bile yaşanabilen bir şey. Geçer ya da geçmez. Soran olursa fark etmemiştim deyin gitsin.
İnternet paketim 50 mbps ama hep 5 mbps olarak kullanıyordum bir an şaşırdım.

Steamda değerler MB/s cinsinden gösterilir. Tahminimce değerleri ayarlardan Mb/s yaptınız bilerek yada bilmeyerek. Trol konu olabilir.

Öncelikle hatayı düzeltelim. 45 MB değil, 45 Mb olmuş. İkisi farklı şeyler. Ayarlar > İndirmeler sekmesi altında "İndirme hızını saniyede bit cinsinden göster" seçeneği işaretlenmiş. Yani Mega(B)yte değil, Mega(b)it olarak ölçülüyor.

Sizde 45 Mbps değerine piklemiş. İnternet paketiniz bu kadar hızlı değilse bile bazen ufak bir ölçüm hatası veya bug olabiliyor. Genelde sistemde veya programda takılma olduğunda ortaya çıkar. O değer gerçek olmayabilir. Gerçekse bile bu sizi ilgilendirmez. Normalden daha hızlı interneti siz zorla almadınız. Size kimse bir şey diyemez.

Not: Steam için 45 Mbps değeri ~5,5 MB/s değerine karşılık geliyor.

İnternet paketim 50 Mbps ama hep 5 Mbps olarak kullanıyordum, bir an şaşırdım.
Senin internet paketin 50 Mbps. Sen 5 MBps kullanıyordun. Gitmişsin dediğim ayarı işaretlemişsin ve MBps yerine Mbps olarak görmeye başlamışsın. Bir sorun yok. Eski haline dönsün istiyorsan ekran görüntüsünde sağ üstte görünen çarka bas, indirmeyi bit olarak görüntüle gibi bir şey yazan ayar var, onun tikini kaldır.

Yeni konular

Geri
Yukarı