Türk Telekom internet hızı çok yavaş

ricinici

Centipat
Merhaba. İnternet paketimizi dün yükseltirdik. Eskiden 12Mbps kullanıyorduk şimdiki paketimiz 24Mbps. Müşteri hizmetleri ile konuştuğumda yükseltme 15 dakika içerisinde hattınıza tanımlanacaktır denildi. Fakat dünden beri sorun yaşıyorum. Dedikleri gibi yükseltme tanımlanmış. Fakat hala eski hızı alıyorum 12'yi geçemiyor dowload hızı. Sadece upload hızım artmış 1.5tan 4-5 aralığına gelmiş. Altyapı mı yok dersiniz var merkezde oturuyoruz. Var yani. Dünden beri 4-5 defa konuştum müşteri hizmetleri ile sürekli modeminizi resetliyoruz hızınızın düzelmiş olması lazım deyip geçiştiriyorlar. Yok abi düzelmiyor 50 kez resetledim. Diyorum en azından bir 20'ye yaklaşık dowload hızı almam gerekli. Yok işte o anki bağlantı hızı santral uzaklığı gibi boş söylemlerle zaman geçirtiyorlar. Ben gecede denedim hız testini sabahta akşamda hep aynı 16'yı bile göremiyorum 24Mbps paket kullandığım halde. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olur musunuz?
j.JPG

Son düzenleme:
Nedenini bilmem fakat dün gece bulunduğumuz bölgede elektrikler kesildi. Kesinti sonrası internet hızımda düşüş yaşadım. (Türk Telekom) zaten 10Mbps internete sahibiz oyun moyun indirirken maksimum 1.8Mbps görüyorum, fakat bugün maksimum 800Kbps gördüm ve Speedtest'te 650Kbps falan alıyorum.

Size önereceğim ayarları yapın, belki hızınızda artış olabilir. Win+r tuşuna basarak çalıştırı açın ve gpedit.msc yazıp ok tuşuna tıklayın. Sol taraftan manageable templates e tıklayın. (yönetilebilir şablonlar) sağ taraftan network'e tıklayın. (ağ) sağ tarafta bir sürü klasör gelecektir alt kısımlarda QoS ile ilgili bir adet klasör olacaktır onu açın. limit reservable bandwith buna iki kez tıklayın. (Türkçe olarak bantgenişliği ile yazan bir şey olur.) Soldaki tiklerden enable seçeneğini tikleyin ve alttaki kutucukta 80 yazar orayı 0 yapın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 52

Yeni konular

Geri
Yukarı