Türk Telekom internet hızı sabit değil

Kkaraca1807

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Türk Telekom 24Mbps VDSL internetim var. Bir şey indirirken ya da Speedtest'de download basta 25.26'ya kadar çıkıyor 1 2 saniye, sonra 10-11Mbps'ye düşüyor. Aradım baktılar, altyapıda sorun olmadığını söylediler. Zaten fiber altyapım var 1000 Mbps. Modemi nasıl düzeltirim bilginiz var mı? Eskiden böyle değildi, son birkaç aydır hep böyle. Sabit 20Mbps bile alamadım. Her gün test ediyorum, reset de attım 50 kere, düzelmiyor.

Arkadaşlar Türk Telekom 24Mbps VDSL internetim var. Bir şey indirirken ya da Speedtest'de download basta 25.26'ya kadar çıkıyor 1 2 saniye, sonra 10-11Mbps'ye düşüyor. Aradım baktılar, altyapıda sorun olmadığını söylediler. Zaten fiber altyapım var 1000 Mbps. Modemi nasıl düzeltirim bilginiz var mı? Eskiden böyle değildi, son birkaç aydır hep böyle. Sabit 20Mbps bile alamadım. Her gün test ediyorum, reset de attım 50 kere, düzelmiyor.
Başta VDSL sonra Fiber altyapınızın olduğunu söylemişsiniz?

Bende de fiber var fakat download da sorun yok ping de var.

tavsiyem iç tesisatı değiştirmen olur ve saha dolabına uzaklığın belirliyor hızın sabit olmaması ankastre kutusundan modeme kadar cat6 çektir ucuna rj11 çaktır elektrikçi yada telekom elit ekip halleder para karşılığı.

Son düzenleme:
Testler sırasında interneti kullanan bilinmeyen bir uygulama vs olabilir mi? Bazen özellikle akşam 18:00 - 24:00 arası çevredeki insanların yoğun kullanımı da hızlarımızı etkiliyor mümkünse gece sabaha karşıda test yapılmasında fayda var. Aynı altyapı kullanıldığından etkiliyor. Benim de dün akşam yaptığım testlerde birkaç sefer başıma geldi aynı durum.

Geri
Yukarı