Türk Telekom internet hızında düşüklük

EnYaKa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Türk Telekom'un 12 Mbps paketini kullanıyorum. Bundan önce ilk başlarda en fazla 7-8 Mbps hız alabiliyordum. Bir gün internet bağlantımda kopma yaşadım ve müşteri hizmetlerini aradı,m düzelttiklerini söylediler. Sonrasında hız testi yaptığımda 3-4 Mbps gibi bir hız alıyordum. Müşteri hizmetlerini tekrar aradım hız konusunda; bizimle ilgili herhangi bir durum yok, biz size tam hız veriyoruz, herhangi bir kısıtlama yapmadık dediler. Aylar sonra tekrar aradım, bana yine aynı şey söylendi. Evinize kadar biz size tam hız veriyoruz, sistemde de böyle gözüküyor dediler. Bu durum 1 sene önce de olmuştu ama ne hikmetse üniversiteye gidip geri döndüğümde düzelmişti. Modem ayarlarımı kontrol ederken fotoğraftaki mevcut değerleri gördüm. Sorun ne olabilir?

modem1.PNG

modem2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hattının 10 megabite kadar desteklediği gözüküyor ancak senin hattına 4096 yani 4 megabit tanımlanılmış, bu yüzden 3-4 megabit hız alıyorsun, bence tekrar arayıp kullandığın pakete rağmen hattına 4 megabit hız tanımlanıldığını oysa hattının 10 megabite kadar desteklediğini belirt.

Maalesef sorun türktelekom önceden türknet kullanmış biri olarak adsl tam hız kesintisiz alırken tt geçince bu hız bana 8 9mbps geldi şaka gibi diğer ıss servisleri türktelekom altyapısını kullanıyorken tam hız sağlıyor bunlar tamamını veremiyor bende anlamış değilim.

Yalan söyledikleri bariz belli indirme hızında ki 4096 Kbps olması hattına 4 gb tanımladıkları anlamına gelir. Ara ısrarla söyle veya hatta güncelleme atsınlar.

Merhabalar , Sorun hat zayıflaması bölümünde yazan dB değeridir. Bu değerin 0 dB olması gerekir. Sizin yüksek ihtimal bina içi kablolarda sorun vardır yada evin önünden geçen yeraltı kablosunda . Hat çok iyi fakat parazit var . O kabloları değiştirmek zordur , ısrarcı olmanız gerekli .

Merhabalar , Sorun hat zayıflaması bölümünde yazan dB değeridir. Bu değerin 0 dB olması gerekir. Sizin yüksek ihtimal bina içi kablolarda sorun vardır yada evin önünden geçen yeraltı kablosunda . Hat çok iyi fakat parazit var . O kabloları değiştirmek zordur , ısrarcı olmanız gerekli .
Türk Telekom bina içi kablolardan biz sorumlu değiliz diyorlar. İnternet yer altından değil köy gibi bir yerde oturduğum için telefon direğinden geliyor. Hat zayıflama değerim hep bu şekildeydi diye hatırlıyorum ben.

Bina içine CAT6 kablo döşeyin sonra tekrar bakın düzelmezse, Dışardan gelen kablolarda aşınma vs. olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı