Türk Telekom internet hızını sabitledi

SapkaliPikacu

Hectopat
Öncelikle binamızda sadece ADSL altyapı vardı, 16 Mbps paket kullanıyorum ve 10 Mbps bağlantı alıyordum.
1 ay öncesine kadar VDSL2 59 Mbpsye kadar altyapı geldi, geldiği gibi ben müşteri hizmetlerini aradım, fiyat sordum.
110 TL ile başlayarak fiyat söylüyorlar ki o da 24 Mbps için ve fiyatları oldukça yüksek geldi.
Ben de sesimi kestim, sözleşmenin 4 ayı var.

Sıkıntı şu: Altyapı var, her şey var, şaka gibi internet hızımı sabitlemişler.
Açıkcası o konuşmalardan sonra yaptıklarını düşünüyorum çünkü belirttim yüksek geldi diye.
Geldiği an ben zaten 14 Mbps alıyordum.

Şimdi ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim? Müşteri hizmetlerine internet hızımı sabitlediniz, altyapım var, 16'nın 16'sını almak istiyorum diyebilir miyim?

Ekran Alıntısı.JPG

alt.JPG

Diyemezsin. Çünkü 16 mbit e kadar büyük ihtmalle paketin adı yani her dakika 16 mbit vermek zorunda değil sana. Ayrıca ethernet ile mi bağlanıyorsun wifi ile mi?

Sana yeterli hızı veriyorlar şuan da modem ara yüzünden bu anlaşılıyor. Hız testini kablolu mu yaptınız yoksa kablosuz mu ?
Hocam birde VDSL2 59Mbps altyapım geldiği zaman altyapıma bakmıştım onu da buldum.
İlk gelen Mbps daha yüksekmiş ama şuan farkettim.
Neden gittikçe düşmüş?

Zaten sırf ücretlendirmesi yüksek diye paket değiştiremiyorum şuan hayla VDSL'e geçemedim.
En azından 35 kullanmak istiyorum ama ücretlendirme yüksek üstelik ben şuan 16 ADSL'e 103TL para veriyorum aldığım performans ortada, 4 aylık sözleşme için bekliyorum.

59 geldiğinde yaptığım.
Modem Hat Değerleri.jpg

İndirme hızın bir tık düşük görünüyor, Steam kullanıyorsanız oradan bir oyun indirip en yüksek hangi hıza çıkacağına bakar mısın ? Bende 24 Mbps indirme, 6 Mbps yükleme paketini kullanıyorum 105 TL ödüyorum. ADSL kullanırken de 85 TL civarı ödüyordum 16 Mbps için bu yüzden şuan kullandığınız paket bana aşırı pahalı geldi 16 Mbps için. Türk Telekom'un Online İşlem isimli uygulamasını indirip oradan internet başlığını seçip gerekli bilgilerinizi girerseniz kullanmış olduğunuz ve geçebileceğiniz tüm paketler görülüyor bakmanızı tavsiye ederim.
Bu paketi kullanıyorum sanırım ben, sizde paket yükseltme yapacağınız için bu pakete geçiş izniniz olması lazım, ADSL'den VDSL geçiş yaparken 15 gün internetiniz olmayabilir demişlerdi fakat 1 gün içinde geçişim yapıldı ve yeni internetimi kullanmaya başlamıştım.
Burada yazan fiyatların üzerine açıklama da da görüldüğü gibi 20 TL yerinde 10 TL ekleniyor, yani 24'lük paket 105 TL, 35'lik paket 115 TL diye hatırlıyorum.

İndirme hızın bir tık düşük görünüyor, Steam kullanıyorsanız oradan bir oyun indirip en yüksek hangi hıza çıkacağına bakar mısın ? Bende 24 Mbps indirme, 6 Mbps yükleme paketini kullanıyorum 105 TL ödüyorum. ADSL kullanırken de 85 TL civarı ödüyordum 16 Mbps için bu yüzden şuan kullandığınız paket bana aşırı pahalı geldi 16 Mbps için. Türk Telekom'un Online İşlem isimli uygulamasını indirip oradan internet başlığını seçip gerekli bilgilerinizi girerseniz kullanmış olduğunuz ve geçebileceğiniz tüm paketler görülüyor bakmanızı tavsiye ederim.
Bu paketi kullanıyorum sanırım ben, sizde paket yükseltme yapacağınız için bu pakete geçiş izniniz olması lazım, ADSL'den VDSL geçiş yaparken 15 gün internetiniz olmayabilir demişlerdi fakat 1 gün içinde geçişim yapıldı ve yeni internetimi kullanmaya başlamıştım.
Hocam bu zamana da kadar ücretlendirme port hız hat değerleri hiçbir şey bilmiyordum.
Böyle forumlardan okuya okuya araştıra araştıra öğrendim.
Açık konuşmak gerekirse bu sözleşmeyi yaparken belki çok daha düşük paketler vardı ama yüksek fiyatlandırma ile rezalet çekmişim.

1.5 veriyor hocam Steam dowland'a.
Hocam sizin ev telefonunuz var mı? bizde var kapattırmak istiyorum, artık kullanmıyoruz yok arka planda 10TL yine var aradığın kadar öde yaparız vs. diyorlar uyuz oldum.

Bende 24 veya 35 VDSL kullanmak istiyorum artık ama ücretlendirme yüksek geliyor 4 ay sözleşme var.

Geçsem mi? 24mbps ile başlangıç yaparak bilmiyorum, 4 ay böyle devam edip o zaman mı kontrol edeyim? bilmiyorum, servis sağlayıcımı mı değiştireyim?, bilmiyorum.

Fikir verirseniz çok sevinirim hocam.

Öncelikle binamızda sadece ADSL altyapı vardı, 16 Mbps paket kullanıyorum ve 10 Mbps bağlantı alıyordum.
1 Ay öncesine kadar VDSL2 59 Mbps'ye kadar altyapı geldi, geldiği gibi ben müşteri hizmetlerini aradım, fiyat sordum.
110 TL ile başlayarak fiyat söylüyorlar ki o da 24 Mbps için ve fiyatları oldukça yüksek geldi.
Ben de sesimi kestim, sözleşmenin 4 ayı var.

Sıkıntı şu: Altyapı var, her şey var, şaka gibi internet hızımı sabitlemişler.
Açıkcası o konuşmalardan sonra yaptıklarını düşünüyorum çünkü belirttim yüksek geldi diye.
Geldiği an ben zaten 14 Mbps alıyordum.

Şimdi ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim? Müşteri hizmetlerine internet hızımı sabitlediniz, altyapım var, 16'nın 16'sını almak istiyorum diyebilir miyim?

Eki Görüntüle 728934
Eki Görüntüle 728936

Altyapı ve port durumunu hangi siteden sorguladınız?

Altyapı ve port durumunu hangi siteden sorguladınız?
Hocam bu iki site doğruluk payı yüksek olan yerler diye biliyorum, bakabilirsiniz.
Burada yazan fiyatların üzerine açıklama da da görüldüğü gibi 20 TL yerinde 10 TL ekleniyor, yani 24'lük paket 105 TL, 35'lik paket 115 TL diye hatırlıyorum.
Hocam yarın gündüz vakti tekrardan her şeyi teyet ettireyim o zaman.
Bu arada hocam benimde 59'a kadar desteğim var.
24'ün 24'ünü alabilir miyim? örnek olarak.
Sizin performansınız nedir hocam?
Ve hocam aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum.
Bana gösterebileceğiniz yol ne olur? ne yapabilirim?

Son düzenleme:
8. aya kadar kullandığım paket 24Mbps daha sonra sözleşmem bitti ve fiyat fazla geldiğinden dolayı 12Mbps olan pakete geçtim. 4 sene 24 kullandım ve hiçbir zaman 24ü göremedim ama 22-23lerde oluyordu hep şuanki paketimde tam 12 alıyorum hız yükseldikçe paket ve aldığın hız arasındaki fark biraz artıyor gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_19.png
    Screenshot_19.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20.png
    Screenshot_20.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 58

Yeni konular

Geri
Yukarı