Türk Telekom internet hızını sabitledi

16'nın 16'sını vermezler, 2 Mbp/s eksik alırsın, 50'de 48, 16'da 14, 100'de 98... Burada bir sorun yok, zaten 16'lık pakettesin. ndirirken normal bir şekilde 1,5 MB/s ile indiriyorsun. VDSL2 altyapın var 59 Mbp/s'e kadar, sen hâlâ aynı pakette olup TT'ye çamur atıyorsun, sorun yok ki ortada.

Screenshot_1.png

Altyapım 83 Mbps indirme, 37 Mbps yükleme hızına kadar izin veriyor, bana gelen hız ise paketim olan 24 Mbps indirme ve 6 Mbps yükleme hızı yani evet söz verdikleri hızı sağlıyorlar. Size tavsiyem TTNET arayarak ADSL'den VDSL geçiş yapmak istemenizi söylemek ve bu Limitsiz Hipernet kampanyasından faydalanmak istediğinizi belirtin. Bende 16 Mbps'lik taahhütüm devam ederken 24'lük pakete geçmiştim, paket yükseltme yaptığım için taahhüt bozma borcu veya herhangi bir ceza ödemedim ki paketin açıklamasında da yazıyor paket yükseltmeleri için kullanılabilir diye. İlk 2 ay ücret ödemezsiniz daha sonra 24 ay orada yazan fiyatı ödersiniz. Bende ev telefonu yok bu arada. Son olarak VDSL destekli bir modeminiz yoksa modem almanızı, onların verdiği modemi kullanmamanızı öneririm çünkü ara yüzünde ki bir çok özellik kısıtlanmış olarak geliyor.

Eki Görüntüle 729210
Altyapım 83 Mbps indirme, 37 Mbps yükleme hızına kadar izin veriyor, bana gelen hız ise paketim olan 24 Mbps indirme ve 6 Mbps yükleme hızı yani evet söz verdikleri hızı sağlıyorlar. Size tavsiyem TTNET arayarak ADSL'den VDSL geçiş yapmak istemenizi söylemek ve bu Limitsiz Hipernet kampanyasından faydalanmak istediğinizi belirtin. Bende 16 Mbps'lik taahhütüm devam ederken 24'lük pakete geçmiştim, paket yükseltme yaptığım için taahhüt bozma borcu veya herhangi bir ceza ödemedim ki paketin açıklamasında da yazıyor paket yükseltmeleri için kullanılabilir diye. İlk 2 ay ücret ödemezsiniz daha sonra 24 ay orada yazan fiyatı ödersiniz. Bende ev telefonu yok bu arada. Son olarak VDSL destekli bir modeminiz yoksa modem almanızı, onların verdiği modemi kullanmamanızı öneririm çünkü ara yüzünde ki bir çok özellik kısıtlanmış olarak geliyor.
Hocam modem konusunda da sormuştum.
270 TL demişlerdi dediğim gibi 1 ay önce altyapım geldiğinde araştırma yaptığımda.
Özellikler kapatılmış derken hocam.
16'nın 16'sını vermezler, 2 Mbp/s eksik alırsın, 50'de 48, 16'da 14, 100'de 98... Burada bir sorun yok, zaten 16'lık pakettesin. ndirirken normal bir şekilde 1,5 MB/s ile indiriyorsun. VDSL2 altyapın var 59 Mbp/s'e kadar, sen hâlâ aynı pakette olup TT'ye çamur atıyorsun, sorun yok ki ortada.
85TL'ye 35Mbps kullanan var.
Ücretlendirme oldukça yüksek.
Piyasayı araştırıyorum, adamlar 110'dan başlıyor 130'a kadar yol açıyor.
Neden fazla para vereyim ki?

Son düzenleme:
Hocam modem konusunda da sormuştum.
270 TL demişlerdi dediğim gibi 1 ay önce altyapım geldiğinde araştırma yaptığımda.
Özellikler kapatılmış derken hocam.

85TL'ye 35Mbps kullanan var.
Ücretlendirme oldukça yüksek.
Piyasayı araştırıyorum, adamlar 110'dan başlıyor 130'a kadar yol açıyor.
Neden fazla para vereyim ki?
Modemi kendiniz almanızı tavsiye ederim, modem ara yüzünde ki bir çok özellik kısıtlanmış olarak geliyor ve bir çok ayara dokunamıyorsunuz. şu konuda ki ilk yazıya bakmanızı öneririm ve kesinlikle almanızı önermem kendilerinin verdiği modemi.
Son olarak kendimde aynı süreçten geçtiğim için yapacağınız işlemi söylüyorum. İlk olarak Türk Telekom'u arayıp ADSL'den VDSL'e geçiş yapacağınızı 24'lük veya 35'lik hangisini istiyorsanız paketlerin fiyatını soruyorsunuz 24'lük için 105, 35'lik için 115 TL üzerinde bir fiyat söylerlerse önceki attığım linkte ki paketi söylüyorsunuz ve bundan yararlanmak istiyorum diyorsunuz. Onlar VDSL destekli modeminiz olup olmadığını soruyorlar. ( bazıları kendilerinin sattığı modemi öneriyor, bazıları kendiniz alın diyor benim konuştuğum hiç modem satışı yapmaya çalışmadan modem temin edinmeniz gerekiyor demişti ki biz verelim dese de kendim satın alırdım dışarıdan ) Fiyat konusuna da netlik gelince modem alıp sizi tekrar arayacağım dersiniz, konuşmadan sonra bir modem siparişi vermeniz gerekiyor benim aldığım model ASUS DSL-AC750 modeliydi çok memnunum fakat kablolu olarak kullanıyorsanız bu fiyata çıkmanız gerekmez ben kablosuz olarak kullandığım için almıştım. Modemi de temin ettikten sonra elinize ulaştığında Türk Telekom'u arayıp önceden konuştuğunuzu modem almak için beklediğinizi artık elinizde VDSL destekli bir modem olduğunu ve VDSL'e geçiş yapmak istediğinizi belirtin. Size orada yeni bir paket sözleşmesi yapıyorlar telefonda hangi paketi hangi fiyata alacağınızı açıklayıp onay istiyorlar. Onay verdikten sonra ADSL'den VDSL'e geçiş işlemlerinin 1-15 gün arası sürebileceğini yani 1 günde de geçişin yapılabileceği veya en geç 15 gün içinde olabileceğini bu süreçte interneti kullanamayacağınızı belirtiyorlar. ( Benim geçiş sürecim 1 gün sürdü telefona bilgilendirme mesajı gelmişti ) Geçiş işlemleri tamamlandıktan sonra VDSL destekli modeminizin kurulumunu gerçekleştirip interneti kullanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça ayrıntılı yazmaya çalıştım 4-5 ay önce de aynı süreci yaşadığım için.

Geri
Yukarı