Türk Telekom internete geçilir mi?

EmreSmskk

Kilopat
Daha fazla  
Ben şu an TurkNet taahhütsüz 16 Mbps AKN'siz internet kullanıyorum 59 lira ödüyorum daha geçeli 1 ay olmadı hızı hayal ettiğim gibi olmadı bize sağladıkları hız sitelerinde 10 Mbps yazıyor. Yine nadir donmalarla video film izleyebiliyorum telefonda speed testte de 6 Mbps gösteriyor. Biraz önce Türk Telekom aradı ve altyapımızın 24 Mbps VDSL Hipernet sağladığını söyledi 24 mbps internet 100 GB AKN 56 lira dediler. Kota dolunca da hız 16 ya düşecekmiş. Sizce nasıl bana çok makul geldi. Bundan önce superonline kullanıyordum ama o da yetmedi hızı falan çok ağır kaldı fiber altyapımız yok olsaydı direk Türk Telekoma geçecektim ama VDSL Hipernet Türk telekoma özelmiş ve bize de sağlayabileceklerini söylediler. Sizce ne yapmalıyım Turknet'te kalayım mı yoksa direk geçiş yapayım mı?

Söylemediler ama büyük ihtimalle 24 ay da taahhütlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
TürkNet VDSL vermemek için türlü türlü dümen peşinde bu aralar. Ama uyarmak isterim. Benim bildiğim Türk Telekom tüm 24 Mbps tarifeler AKK sonrası 8 Mbps'ye düşüyor. Türk Telekom'un tarife uydurmasıda meşhurdur. Tarifeye yazar 24 Mbps'ye kadar diye. Sana gelir 10 ve sonra kurtaramazsın paçayı.

Son düzenleme:
Sizi taşeron aramıştır. 24Mbps'de AKK sonrası hız 8Mbps'dir. Hipernet paketi TT'nin ama VDSL altyapıyı bütün ISS'ler kullanabilir. Varsa boş VDSL portu, TürkNet'de VDSL'ye geçin.

TTNET'ten şikayetçi olmak artık şehir efsanesine döndü bence. Dürüst olmak gerekirse ülkede müşteri temsilcisi ve hizmeti çok iyi diyebileceğim bir firma yok benim. Şuan TTNET Hipernet kullanıyorum 35 mbps indirme hızına sahip. En düşük 33 mbps indirme hız değerine sahip oluyorum, yükleme hızım ise 2 mbps oluyor. AKK'ye girince indirme hızı 16 mbps değerine düşüyor, yükleme hızıysa hiç değişmiyor. 16 mbps ile rahat bir şekilde 1080p kalitede video izleyebiliyorsun. Kısacası sana engel olmuyor. Tabii bu alacağın değer farkları bulunduğun bölgenin alt yapısına da bağlı ancak ben tavsiye ederim.

Verdikleri hız sözlerini tam olarak tutamadıkları doğru. Ancak 8 senedir TTNET kullanmaktayım. Ve şu an için başka bir firmaya geçme düşüncem yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı