Türk Telekom iyi mi?

naamikemal

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kısa bir süre TurkNet kullandım ve ilgisizlikten dolayı kapattırdım. Şimdi Türk Telekom 35 Mbps internet alacağım. Türk Telekom almamın sebebi istediğinde ulaşabileceğin müşteri hizmetleri ve bölgemde çok fazla bayileri var. Sıkıntı çıksa yardım edecek insanlar var ama TurkNet'te bu yok maalesef. Konuya gelince sizce Türk Telekom alınır mı?

Mh var diye geçmeyi düşünüyorsan 1000 kere düşün hiçbir şeye yaramıyorlar. Paketini yükseltceksen veya statik IP alacaksan bir şeye yarıyorlar onun içinde sesli var diye asla almam. Pop noktalarıyla ilgili sorun yaşarsan oyunlarda geçmiş olsun 4 aydır uğraşıyorum. THH başvuracağım şu taahhüt dönemindeki ödediğim paraları geri alabiliyorsam öyle şansım varsa THH talepte buluncam. Çünkü o paraların 1 kuruşunu hak etmıyorlar. Berbat bir VDSL altyapıdan 130 TL istıyorlar bir internet için. 80-90 TL olsun diyorsan internetim geçmiş olsun. 16 Mbps ADSL alırsın sana gelen 5 Mbps olur. Altyapın kaldırsada vermezler inatla. İç tesisat bahanesi yaparlar. Kısaca onlara verceğin parayı sokak hayvanlarına mama alsan daha iyi olur.

MH var diye geçmeyi düşünüyorsan 1000 kere düşün hiçbir şeye yaramıyorlar. Paketini yükseltceksen veya statik ıp alacaksan bir şeye yarıyorlar onun içinde sesli var diye asla almam. Pop noktalarıyla ilgili sorun yaşarsan oyunlarda geçmiş olsun 4 aydır uğraşıyorum. THH başvuracağım şu taahhüt dönemindeki ödediğim paraları geri alabiliyorsam öyle şansım varsa THH talepte buluncam. Çünkü o paraların 1 kuruşunu hak etmıyorlar. Berbat bir VDSL altyapıdan 130 TL istıyorlar bir internet için. 80-90 TL olsun diyorsan internetim geçmiş olsun. 16 Mbps ADSL alırsın sana gelen 5 Mbps olur. Altyapın kaldırsada vermezler inatla. İç tesisat bahanesi yaparlar. Kısaca onlara verceğin parayı sokak hayvanlarına mama alsan daha iyi olur.

Geçiş sebebin müşteri hizmetleriyse geçme derim. TurkNet'te boş boş konuştuğunu düşün. Türk Telekom'da da ha müşteri hizmetleriyle konuşmuşsun ha duvarla öyle düşün. 4 yıl TT kullandım ve kendimden biliyorum adamlar hiçbir şey bilmiyor. 10 Mbps hız gelmesi gelirken 0, 4 0, 5 geliyor. Niye diyorum böyle hızım. Diyor ki kablolu mu kablosuz mu bağlantınız? Diyorum ki ne alakası var kabloyla hızımın kablosuzda bu kadar düşük olması normal değil dedim. Sorunu düzelttim modeminizi kapayın açın sorununuz düzelecek diyor. Kapatıp açıyorum normalde 0, 4 0, 5 olan hızım 0, 3'e düşmüş.

Bu arada bende 8 yıldır Türk Telekom müşterisiyim YouTube'da video izletmiyor.

Müşteri hizmetleri var ama günde 6 kez aramama rağmen hiçbir işe yaramıyor dediğim gibi Superonline varsa direk Turkcell'e geçin...

Hocam genel bir cevap vereyim hadi boş ver MH yi TurkNet'in bayisi nerede mesela? Ben alanyalıyım Antalya'da bile yok bayisi. İptal ettirmek istesen e-Devlet diyorlar ona da bizim ekranımıza düşmedi deyip olayı bırakıyorlar. Faks diyorlar yıl olmuş 2020AYRICa faks gönderince de içindeki dilekçe eksik yazılmış demişler çoğu kişiye onun dışında nasıl iptal ettireceksin? Bağlantın koptu hadi Türk Telekom'un bayisine gider derdini anlatırsın ama o da yok TurkNet'te kendi kendine patlayacaksın TurkNet aldım ekipler kuruluma gelmeden iptal ettim çünkü bir şey sormam lazımdı ama kimse yok satarken herkesyardımcı olur sattıktan sonra adam bulamıyorsun.

Hocam genel bir cevap vereyim hadi boş ver MH yi TurkNet'in bayisi nerede mesela? Ben alanyalıyım Antalya'da bile yok bayisi. İptal ettirmek istesen e-Devlet diyorlar ona da bizim ekranımıza düşmedi deyip olayı bırakıyorlar. Faks diyorlar yıl olmuş 2020AYRICa faks gönderince de içindeki dilekçe eksik yazılmış demişler çoğu kişiye onun dışında nasıl iptal ettireceksin? Bağlantın koptu hadi Türk Telekom'un bayisine gider derdini anlatırsın ama o da yok TurkNet'te kendi kendine patlayacaksın TurkNet aldım ekipler kuruluma gelmeden iptal ettim çünkü bir şey sormam lazımdı ama kimse yok satarken herkesyardımcı olur sattıktan sonra adam bulamıyorsun.

Doğru hocam burada İzmir'dede yani TurkNet namına bir şey görmedim ama siz bilirsiniz... Başka hangi internet sağlayıcıları var?

Oimden ulaşabilirdin. Oradan sorsan cevap verirlerdi sana. Bu arada faks falan değil. Size bir dilekçe linki gönderiyorlar onu doldurup mail yoluyla atınca iptalin gerçekleşiyor. Benim bir arkadaşım iptal etti hiç sıkıntı çıkmadı. Ayrıca müşteri hizmetleri var ama genelde arıza kaydı açmak için var. Adamların sistemi öyle işlemiyor. Sana anlık kontrol edip cevap vermiyorlar. Bir süre belirliyorlar o süre içinde her şeyi kontrol edip ona göre düzeltme yapıyorlar. Ben TurkNet'in yaptığı yöntemi tercih ederim. TT'de anlık sorunu çözemeyen müşteri hizmetleri yerine 12 saat bekletip tam çözüm sunan TurkNet'i tercih ederim. Bugüne kadar ne sorun olursa olsun düzelttiler 12 saatlik kontrolden sonra. Sende kurulum sürecinde oimden yazsaydın cevap verirlerdi. Bağlantın koparsa da dediğim gibi oim diye bişey var oradan yazsaydın çözerlerdi bağlantı sorununu. Adamlar tabi ki sana yardımcı olacak bağlantı sorunun da.

Oimden ulaşabilirdin. Oradan sorsan cevap verirlerdi sana. Bu arada faks falan değil. Size bir dilekçe linki gönderiyorlar onu doldurup mail yoluyla atınca iptalin gerçekleşiyor. Benim bir arkadaşım iptal etti hiç sıkıntı çıkmadı. Ayrıca müşteri hizmetleri var ama genelde arıza kaydı açmak için var. Adamların sistemi öyle işlemiyor. Sana anlık kontrol edip cevap vermiyorlar. Bir süre belirliyorlar o süre içinde her şeyi kontrol edip ona göre düzeltme yapıyorlar. Ben TurkNet'in yaptığı yöntemi tercih ederim. TT'de anlık sorunu çözemeyen müşteri hizmetleri yerine 12 saat bekletip tam çözüm sunan TurkNet'i tercih ederim. Bugüne kadar ne sorun olursa olsun düzelttiler 12 saatlik kontrolden sonra. Sende kurulum sürecinde oimden yazsaydın cevap verirlerdi. Bağlantın koparsa da dediğim gibi oim diye bir şey var oradan yazsaydın çözerlerdi bağlantı sorununu. Adamlar tabii ki sana yardımcı olacak bağlantı sorunun da.

TurkNet'de arıza kaydı oluşturdum oimden 6 gün sonra yazdılar ayrıca bayileri de yok ben böyle düşünüyorum.
Doğru hocam burada İzmir'dede yani TurkNet namına bir şey görmedim ama siz bilirsiniz... Başka hangi internet sağlayıcıları var?

Türk Telekom bağlattım hocam bugün gelip kuracaklar inşAllah.

TurkNet'de arıza kaydı oluşturdum oimden 6 gün sonra yazdılar ayrıca bayileri de yok ben böyle düşünüyorum.

Türk Telekom bağlattım hocam bugün gelip kuracaklar inşAllah.
Hocam kurulum esnasında internetin bağlı olmadan cevap vermezler. Ne sordunuz bilmiyorum ama internetle alakalı bişeyse zaten cevap vermezler. İnternet kurulduktan sonra en geç 24 saate dönüş yapıyorlar sorunları çözüp ama zaten geçmişsiniz TT ye yapıcak birşey yok artık. Kendiniz rezilliklerini deneyim edebilirsiniz. Belki ilk aylar değil ama 1 yıl sonra pişmanlık konusuyla buraya dönersiniz tahminimce ama yinede hayır olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı