Türk Telekom kötü internet paketini kurdu

• 24 ayın ücretini isteyemezler, TKHK ve Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne aykırı. Sizden isteyecekleri bedel, kullanılan ay ile yapılan indirimlerin çarpımı ve varsa kurulum vb. bedellerin toplamı kadar veya kalan ay ile aylık ödediğiniz tutarın çarpımı kadar olabilir; hangisi tüketici için daha avantajlıysa o ödenir. Fazlasını isterlerse Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.
  • Ayrıca sözleşmenizi de kontrol edin, kimi ISS'ler 14 gün deneme hakkı sunuyor. Sizde de böyle bir şey varsa 14 günü doldurmadan aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. Aksi takdirde üstte belirttiğim tutarın fazlasını ödemeden aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.
Tabii, önce bayiye gidip durumu kendilerine belirtin, ayrıca daha sağlıklı bilgi için bir hukukçuya danışırsanız daha iyi olur.

2 yıllık anlaşmalarda yaptıkları indirimleri bile ödemiyormuş kullanıcı.
Neredeyse sıfır cayma bedeli yani.
O biraz tartışmalı mesele. Kimileri tam olarak sizin dediğinizi söylese de kimileri abonelik sözleşmesinin yanında taahhütname de imzalatıldığından iki yıllık sözleşmelerde de cayma bedeli ödenebileceğini savunuyor.

Evet fakat 2 yıllık anlaşmalarda 1 yılı doldurmak zorundasınız.
Öyle bir şart yok. Herhangi bir an sözleşme feshedilebilir.

24 ayın ücretini isteyemezler, TKHK ve Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne aykırı. Sizden isteyecekleri bedel, kullanılan ay ile yapılan indirimlerin çarpımı ve varsa kurulum vb. bedellerin toplamı kadar veya kalan ay ile aylık ödediğiniz tutarın çarpımı kadar olabilir; hangisi tüketici için daha avantajlıysa o.
Bayiye gittim, cayma hakkın yok dediler. 1300 TL istediler. Çıkartıp kanunu gösterdim, o kanun öyle değildir diyerek geçiştirdiler. Hiçbir şey umurlarında olmadı.

Bayiye gittim, cayma hakkın yok dediler. 1300 TL istediler. Çıkartıp kanunu gösterdim, o kanun öyle değildir diyerek geçiştirdiler. Hiçbir şey umurlarında olmadı.
THH'ye verebilirsiniz. Ayrıca sözleşmenizi okumayı da unutmayın.

THH'ye verebilirsiniz. Ayrıca sözleşmenizi okumayı da unutmayın.
İnternet babaannemin evinde. Dolayısıyla onun adına kayıtlı.
Onun e-Devlet şifresi yok ki. İlla onun adına mı olması gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı