Türk Telekom kötü internet paketini kurdu

Ben Turkcell kullanıyorum. Türk Telekom'a geçmeyi düşünüyordum artik TurkNet geçmeyi düşünüyorum. Bu resmen dolandırıcılık.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Umayça Hocam sakın geçmeyin Türk Telekom'a. Hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Arayıp söylemediğiniz sürece internetinizi düzeltmiyorlar ve arayıp düzelttiğinizden 1 gün sonra yine aynı oluyor. Ve beni her aradıklarında internetimi kesiyorlar. Garip bir kuruluş.
Hiçbir şekilde almayın. Turknet iyi diyorlar onu bir deneyin isterseniz değişecekseniz internetinizi.

İptal edebiliyorsanız edin. Bildiğim kadarıyla cayma bedeli olarak kullandığınız günlerin indirim miktarını ödüyorsunuz sadece. Buradan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Sayfa açılmıyor ki. Daha kurulalı internet 3 gün oldu. 24 ayın ücretini istiyorlar.
Kampanyayı görememişler diye kendi hatalarından dolayı 2 yıl boyunca bizi dolandıracaklarını ilan ettiler.

Sayfa açılmıyor ki. Daha kurulalı internet 3 gün oldu. 24 ayın ücretini istiyorlar.
Kampanyayı görememişler diye kendi hatalarından dolayı 2 yıl boyunca bizi dolandıracaklarını ilan ettiler.
Bende de az önce açılmadı, farklı tarayıcı ile denedim açıldı. İşin özeti şu:
Ekran Resmi 2021-09-10 23.37.27.png

Bu videoları da izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bende de az önce açılmadı, farklı tarayıcı ile denedim açıldı. İşin özeti şu:
Eki Görüntüle 1162699

Bu videoları da izleyebilirsiniz:

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Yarın tekrar gideceğim bayiye, hem de bayi epey uzakta. Dünyanın yolunu gideceğim.
Bakalım bu sefer ne diyecekler bize. Kesin kendilerini kanundan üstün tutup bu kanunu yok sayacaklar.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Yarın tekrar gideceğim bayiye, hem de bayi epey uzakta. Dünyanın yolunu gideceğim.
Bakalım bu sefer ne diyecekler bize. Kesin kendilerini kanundan üstün tutup bu kanunu yok sayacaklar.
Hocam telefonunuzda resmi devletin sitesinden kuralı bulun ve söyleyin, karşı çıkarlarsa gösterin. Üstelemeye çalışırlarsa mahkemeye vereceğinizi söyleyin. Göz korkutmadan iş olmuyor Türkiye'de.

Klasik Telekom şaşırtmadı. THH'ye başvurun bırakın gerekirse 2 sene sürsün zira bu firmaya 3 kuruş bile kazandırmamak lazım. Millet bilmediği ve ses çıkartmadığı için tepelerine çıkmaya çalışıyorlar. En önemli sınavımın ortasında (kalsaydım bahar döneminde alınan ders olduğu için 1 sene uzayacaktı üniversite) İnternetimi kesen beceriksiz bir firma. 8 ay ADSL hattı VDSL'e geçiremeyecek kadar yeteneksiz ve bilgisiz elemanların toplandığı, sattığı paketlerden bihaber müşteri temsilcileri, kullandıkları altyapıdan hiç bir fikri olmayan gereksiz yöneticiler diye uzar gider bu liste. Paranızı çöpe atın hiç yoktan çile çekmezsiniz inanın bana. Ha kullanıyor muyum? Kullanıyorum fakat mecburiyetten yoksa kapısının önünden geçerken paspasına tükürür yüzüne bakmam bu dolandırıcı firmanın.

Kampanyayı görememe gibi bir durum söz konusu değil. Çalışanlar bütün kampanyalara hâkimler. Taahhüt bozabilirsiniz. Bozamazsınız dediklerine bakmayın. Taahhütnameyi sizin lehinize olacak şekilde bozmak zorundalar. Aksi halde tüketici hakem heyetine şikayet ettiğiniz zaman mecburen işleme alırlar.

Bakın aşağıya küçük bir örnek açıklama bırakıyorum.

Bir yıldan az süreli aboneliklerde tüketicinin lehine cayma bedeli uygulamasına örnek vermek gerekirse, bir müşteri aylık 100 TL olan bir internet paketini 80 TL olarak kullanmak üzere 8 aylık bir taahhüt ile anlaşma yapmış olsun. Ayrıca 100 TL aktivasyon bedeli hediye edilmiş olsun. Bu müşteri 6. ayda iptal talebinde bulunduğunda o zamana kadar yararlandığı indirim ve hediyelerin toplamı (20 x 6) + 100 = 220 TL olur. Kalan 2 aydaki toplam ödeyeceği tutar ise 80 x 2 = 160 TL'dir. Bu durumda tüketici lehine uygulama esastır ve kalan ayların bedeli daha az olduğundan ödenecek cayma bedeli de 160 TL'dir.

Farklı bir durum örneğini inceleyelim: Müşteri aynı tarife ile 2. ay sonunda iptal talebinde bulunsun. Bu zamana kadar müşterinin faydalanmış olduğu indirim ve hediyeler (20 x 2) + 100 = 140 TL'dir. Kalan 6 aylık toplam faturası ile 80 x 6 = 480 TL olacaktır. Burada ise önceki indirim ve faydaların toplamı daha az olduğu için müşteri 140 TL cayma bedeli ödemelidir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı