Türk Telekom kullanmayın

3-4 gün önce bağlatılan internetimizi iptal etmediler. İlk 14 gün cayma hakkınız yok dediler.
Ama bizi, internetten memnun olup olmadığımızı öğrenmek için arayan TT müşteri temsilcisi ilk 14 günde iptal edebilirsiniz paketinizi dedi.
Tamam deyip Türk Telekom'u aradık, ''Yok öyle bir şey dememişlerdir.'' deyip umursamadılar. Bu akşam tekrar arayıp ses kayıtlarını dinlemelerini söyleyeceğim.
Bu konuda da kesin yalan söyleyeceklerini düşünüyorum.

Kendilerine kanun gösterdim, bir sürü hem de. Benden binlerce TL cayma ücreti isteyemezsiniz dedim.
Bana cezai işlem uygulayamazsınız dedim. ''Öyle olsa şirket batardı, öyle kanun yoktur.'' diyerek umursamadılar ve gönderdiler. Bunları il müdürlüğünde çalışanlar söyledi.
Kanunlarla ilgilenmiyoruz, tüketici heyetine gidin dedi müşteri temsilcisi de.
Soruyorum sizlere, bu cümleyi bir dolandırıcı değil de kim kurar?

100 Mbps fiyatı ödüyoruz, mahallede hem Türk Telekom hem de TurkNet altyapısı var. Ancak fazlasıyla para ödememize rağmen 24 Mbps kullanmak zorundayız.
Çünkü kendilerinin bir ''mafya'' olduğunu düşündüğüm bu şirket haklarımı yok sayıyor.

Türk Telekom kullanmayın, kullandırtmayın.
Müşteri hizmeti nasıldır bilemem ama haklarını yemeyeyim vaat ettikleri hızları veriyorlar.

Müşteri hizmeti nasıldır bilemem ama haklarını yemeyeyim vaat ettikleri hızları veriyorlar.
Müşteri hizmeti yok ki. Sorunumdan bahsediyorum, haklarımdan ve kanunlardan bahsediyorum.
Cevap olarak mahkemeye verebileceğimi söylüyorlar. Hiçbir şey umurlarında değil.
Bir dolandırıcı dışında kim böyle bir cevap verir ki?

Müşteri hizmeti yok ki. Sorunumdan bahsediyorum, haklarımdan ve kanunlardan bahsediyorum.
Cevap olarak mahkemeye verebileceğimi söylüyorlar.
Bir dolandırıcı dışında kim böyle bir cevap verir ki?
Müşteri hizmetleriyle 3-5 defa konuşmuştum. O da D-Smart yüzünden. Burada sorunu anlatabilirim ama biraz uzun bir konu :D Özet geçmek gerekirse yanlışlıkla TT yerine D-Smart'ı aramışım (internet için aradım). D-Smart kendini TT olarak tanıttı ve bana bir paket yaptı. Tabii sözleşmeyi tam imzalamaya giderken TT aradım ve "imzalamaya gidiyorum" falan filan söyledim. TT müşteri hizmetleri hemen duraksadı işte söyledi "biz daha işlem yapmadık" falan. "Nasıl?" dedim, sonradan numaraya bakmak aklıma geldi. Bir baktım D-Smart. Eğer TT söylemeseydi Şu an D-Smart abonesi idim. Keşke ses kayıtları falan olsaydı... Ha bide; bu tarihte görebileceğin en kötü müşteri hizmeti D-Smart'a ait. Ya, adamlara "iptal et" diyorum adam bana "yetkim yok" diyor. Müdürü aradım müdür bile "iptal edemem" diyor. Günde 30 kere bak abartmıyorum 30 kere aradım en sonunda birisi iptal etti ondan sonra numaralarını falan engelledim. Cidden sorunlular.

TT 3-5 defa konuştum onda da memnun kaldım. Ama memnun kalmayan da çok. Aslında başkaların değerlendirilmesi üzerine değerlendirecek olursak kötü olabilir. Tam bilemiyorum yani :D

Müşteri hizmetleriyle 3-5 defa konuşmuştum. O da D-Smart yüzünden. Burada sorunu anlatabilirim ama biraz uzun bir konu :D Özet geçmek gerekirse yanlışlıkla TT yerine D-Smart'ı aramışım (internet için aradım). D-Smart kendini TT olarak tanıttı ve bana bir paket yaptı. Tabii sözleşmeyi tam imzalamaya giderken TT aradım ve "imzalamaya gidiyorum" falan filan söyledim. TT müşteri hizmetleri hemen duraksadı işte söyledi "biz daha işlem yapmadık" falan. "Nasıl?" dedim, sonradan numaraya bakmak aklıma geldi. Bir baktım D-Smart. Eğer TT söylemeseydi Şu an D-Smart abonesi idim. Keşke ses kayıtları falan olsaydı... Ha bide; bu tarihte görebileceğin en kötü müşteri hizmeti D-Smart'a ait. Ya, adamlara "iptal et" diyorum adam bana "yetkim yok" diyor. Müdürü aradım müdür bile "iptal edemem" diyor. Günde 30 kere bak abartmıyorum 30 kere aradım en sonunda birisi iptal etti ondan sonra numaralarını falan engelledim. Cidden sorunlular.

TT 3-5 defa konuştum onda da memnun kaldım. Ama memnun kalmayan da çok. Aslında başkalarının değerlendirilmesi üzerine değerlendirecek olursak kötü olabilir. Tam bilemiyorum yani :D
Dostum, bu kanunlardan ve haklarımdan il müdürlüğündekilere bahsettim.
İl müdürlüğü bana, ''Bizim yetkimiz yok Türk Telekom'u arayın.'' dedi.

Türk Telekom'u arayıp kanunlardan ve haklarımdan bahsettim, onlar da bizim yetkimiz yok dedi.
Onlar da mahkemeye yönlendirdi beni.

Dostum, bu kanunlardan ve haklarımdan il müdürlüğündekilere bahsettim.
İl müdürlüğü bana, ''Bizim yetkimiz yok Türk Telekom'u arayın.'' dedi.

Türk Telekom'u arayıp kanunlardan ve haklarımdan bahsettim, onlar da bizim yetkimiz yok dedi.
Onlar da mahkemeye yönlendirdi beni.
Vallahi hocam ne diyeyim, Allah sabır versin.

Hocam cidden aylarca uğraşmak istemiyorum.
Hat da babaannemin üzerine kayıtlı zaten, sürekli peşimden sürüklüyorum yaşlı kadını.
Hocam tüketici hakem heyetinden başka seçeneğiniz yok uğraşmak istemiyorsanız ne yazikki vereceksiniz o dolandırıcıların eline parayı. Bende türk telekom kullanıyorum turkcelle geçicem tahattütüm bitsin anında geçecem.

@183206 doğru yolu bulmuşsun 🤣. Şaka bir yana beni hatirliyorsundur. Sana yazmıştım "telekomla bir vukuatim oldu daha bana internet üstüne para verseler gene kullanmam" diye şuan beni anlıyorsundur. Yıllardır X firmalar kullanıyorum (Turknet, Netspeed, Millenicom, şimdi Gıbırnet) sorun yaşadığımda baktım düzeltmiyorlar ayrılıyorum, kafam rahat genclestim resmen. Aklı olan TT bulaşmasın.

Not: Hakkin için sonu kadar uğraş. Ben zamanında ugrasamadim ama şimdi olsa süründürürum.

Geri
Yukarı