Türk Telekom Mağazasında Yüksek Fiyata Düşük Paket Kitlemesi!

28 liraya 750 DK+ 750 SMS+ 8 GB internet kullanıyorum faturasız taahhütsüz. Sizi çok kötü kandırmışlar ama sanırım cok da yapacak bir şey yok. Mutlaka şikayet edilecek bir kurum olması gerek ama. Suçu sizde olduğunu iddia edenlerin aksine suç tamamen bayinin. Sonuçta insanlar sürekli kandirilma ihtimalini düşünerek yasayamaz hele de bu bu şekilde resmi ve büyük kurumlar söz konusu olunca. Aynı fiyatlara değişik özelliklerde paketler sunabilir ama fayda konusunda arada uçurum olan paketleri sunamamasi lazim en azından ticari ahlak bunu gerektirir. En azından BTK'yi arayıp şikayet edin derim. Bir de hakem heyetine sizin paketi ve daha düşük ücretli daha fazla kullanım hakları olan paketin ekran görüntüsü, Türk Telekom web sitesi görüntüsüyle falan birlikte başvurun. Bence bu resmen dolandiricilik. Kimse siz kabul ettiniz şeklinde bir mazeret sunamaz. Birini saklayıp sadece tek seçenekmiş gibi sunarsan tabi kullanıcı kabul etmek zorunda kalacak.
Kesinlikle hocam eksiksiz katılıyorum.
BTK'ya nereden şikayet edebilirim?
28 liraya 750 DK+ 750 SMS+ 8 GB internet kullanıyorum faturasız taahhütsüz. Sizi çok kötü kandırmışlar ama sanırım cok da yapacak bir şey yok. Mutlaka şikayet edilecek bir kurum olması gerek ama. Suçu sizde olduğunu iddia edenlerin aksine suç tamamen bayinin. Sonuçta insanlar sürekli kandirilma ihtimalini düşünerek yasayamaz hele de bu bu şekilde resmi ve büyük kurumlar söz konusu olunca. Aynı fiyatlara değişik özelliklerde paketler sunabilir ama fayda konusunda arada uçurum olan paketleri sunamamasi lazim en azından ticari ahlak bunu gerektirir. En azından BTK'yi arayıp şikayet edin derim. Bir de hakem heyetine sizin paketi ve daha düşük ücretli daha fazla kullanım hakları olan paketin ekran görüntüsü, Türk Telekom web sitesi görüntüsüyle falan birlikte başvurun. Bence bu resmen dolandiricilik. Kimse siz kabul ettiniz şeklinde bir mazeret sunamaz. Birini saklayıp sadece tek seçenekmiş gibi sunarsan tabi kullanıcı kabul etmek zorunda kalacak.
Türk Telekoma online işlemler üzerinden şikayet talebini oluşturdum.
Bakalım ne olacak :(

Hocam aynı şey bana yapıldı, 50 mbps üstü paket yok dendi ama bir kaç gün sonra online işlemlerden baktığımda 75 ve 100 mbps yükseltebiliyordum uçuk fiyatlara, yapabilecek bir şey var mıdır?
Hocam eğer bu konuşmaları müşteri hizmetlerini arayarak yaptıysanız BTK'ye şikayet edin. Konuşma kayıtlarını inceliyorlar. Eğer kusur bulunursa hakkınızı iade alırsınız diye biliyorum. Deneyin derim.

Hocam eğer bu konuşmaları müşteri hizmetlerini arayarak yaptıysanız BTK'ye şikayet edin. Konuşma kayıtlarını inceliyorlar. Eğer kusur bulunursa hakkınızı iade alırsınız diye biliyorum. Deneyin derim.
Müşteri hizmetlerini arayarak yaptık hocam ancak 50 mbps interneti maalesef kabul ettik 24 ay taahhütlü.

Öncelikle geçmiş olsun böyle işlerde iyi araştırmalı. Müşteri hizmetlerini ara durumu bildir. Duruma göre belki üst paket tanımlarsın. Olmazsa iptal ettirmek istediğini söyle. Kullandığın kadar kısmının taahhütsüz fiyatını ödeyerek kurtuluyor olman lazım. Mesela 1 aydır kullanıyorsan en fazla 10 15 tl yansır.

Öncelikle geçmiş olsun böyle işlerde iyi araştırmalı. Müşteri hizmetlerini ara durumu bildir. Duruma göre belki üst paket tanımlarsın. Olmazsa iptal ettirmek istediğini söyle. Kullandığın kadar kısmının taahhütsüz fiyatını ödeyerek kurtuluyor olman lazım. Mesela 1 aydır kullanıyorsan en fazla 10 15 tl yansır.
Hocam müşteri hizmetlerini arıyorum tam 3 defa aradım ve müşteri hizmetlerine bağlanamadım.

:D

Hayır yalan söylüyorsun.
Ben 40 tlnin altında en yüksek gb kotasına sahip bir paket istediğimi söyledim.
Bana 37 tlye 2gb internet+1000sms+750 dk konuşma dk hakkı olan paket sattılar.
Ve Türk Telekomun sitesine baktığımda verdiğim fiyattan daha düşük fiyata daha yüksek gb kotasına sahip paketler gördüm.
Demekki benim söylediğim şekilde bir satış olmadı.
Ben anlamıyorum yanlış mı yazıyorum :D

Eki Görüntüle 1194459
Evet telefonuma gelen geçen ay aldığım paketi kontrol ettim.
32 TLye 3 gb internet paketi almışım.
Ve şuanda 37 tlye 2 gb internet ve hiç kullanmadığım sms paketini aldım!
Hayır yalan söylüyorsun ne ? :D
Selfy'den Kimler Faydalanabilir? 7-25 yaş aralığında ve bireysel Türk Telekom mobil hat sahibiysen/kullanıcısıysan Selfy'e kayıt olabilirsin. 30 Eylül 2020 tarihi itibariyle Selfy gençlik markası/kulübü sadece mobil müşterilerimizin yararlanabileceği şekilde devam edecektir.

BTK Tüketici Şikayet Bildirim Sistemi yada 120 numaralı telefon hattından yapabilirsiniz. Ek olarak kesinlikle Hakem Heyetine başvurun derim.
Müşteri hizmetlerini aradım.
Bayinin yanlış yönlendirmesinden dolayı şikayet talebi oluşturabilmeniz için Bayinin Tam adresini söylemeniz gerekiyor dedi operatör.
Bende satın aldığım yerin adresini tam olarak öğrendikten sonra şikayetimi yapacağım.
Müşteri hizmetlerine ayrıca 'sizi tam 3 kere arayıp ulaşamadım,nasıl direkt operatöre bağlanabilirim' diye sorduğumdada 1-1-0 a basarsanız direkt müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz dedi bu bilgide dursun burada :D
Hayır yalan söylüyorsun ne ? :D
Selfy'den Kimler Faydalanabilir? 7-25 yaş aralığında ve bireysel Türk Telekom mobil hat sahibiysen/kullanıcısıysan Selfy'e kayıt olabilirsin. 30 Eylül 2020 tarihi itibariyle Selfy gençlik markası/kulübü sadece mobil müşterilerimizin yararlanabileceği şekilde devam edecektir.
Tamamda gene selfy türk telekomun içinde.
Diyorsunuz ki bu gençlere yönelik bir paket servisi,nerden bilecek sizi vs. dediğinizi varsayıyorum.
Bilsinler kardeşim alt tarafı mobil hat paketi satıyorsun 50 tane paket yokya,açık kalp ameliyatı yapan bir cerrah değil bu bayi ve bayi satıcısı.
Çok mu zor yardımcı olmak?

Yeni konular

Geri
Yukarı