Türk Telekom Mağazasında Yüksek Fiyata Düşük Paket Kitlemesi!

Kabahat sende. Araştırmadan paket alırsan böyle geçirirler. Firmanın suçu yok.
Araştırmadan paket alırsan geçirirler diyerek sen aslında burada insanları dolandırmalarını legalleştiriyorsun.
Ahlaki olarakda kötü bir davranışı 'böyle geçirirler' diyerek savunuyorsun.
Hiç hoş değil.

Şöyle bir drum var. İnternette ki paketler ile mağzada ki paketler aynı olmaz. İnternette ki paketler biraz daha avantajlı olur. Çünkü mağazalar bir kar alacağı için fiyatları yüksek olur.
Aynen öyle daha ucuza olması gerekirken bana daha yüksek fiyattan sattılar.
Anlamak mümkün değil.
Biriside yazmış 'böyle geçirirler bakmazsan' diyor.
Benim internetim olsa zaten bakacağım,internete erişimim olmadığı için internet paketi alıyorum.
Üstüne üstlük bu mağaza satıcılarının yaptığı bu davranışın yanlış ve kötü bir durum olduğunu söylemesi gerekirken diyorki 'böyle geçirirler bakmazsan heh' yazabiliyor.
Dolandırıcılığı çok normal ve alışılmış olarak görüyorlar anlamak mümkün değil!
Bu görseldeki paket eski aboneler için mi yoksa yeni mi?
Ben Vodafone kullanıyorum ve eski abonelerin geçebildiği paketler hem içeriği düşük hem de pahalı misal.
Yeni aboneler için geçerli.
Geçen ay almıştım.

Türk Telekom mağazasında faturasız hattım için paket almaya gittim.
Bana BAL 2 diye bir paket için 37 TL kitlediler.
Pakette 750 dk+1000 SMS+2 GB internet için 37 TL ödedim.
Normalde Türk Telekom mağazasına gidince internetteki fiyattan daha ucuza faturasız paketler olurdu.
Neyse eve gidip Türk Telekom paketlerine baktığımda dolandırıldığımı fark ettim.
Örneğin resmini eklediğim 4 GB interneti olan paket bile 34 TL.
Ben bunları nereye şikayet edebilirim?

Eki Görüntüle 1194446
Ortada bir dolandırma göremiyorum, size olmayan bir paketi varmış gibi satmamışlar. Olan bir paketin içeriğini ve fiyatını söylemişler sizde kabul etmişsiniz.

Aynen öyle daha ucuza olması gerekirken bana daha yüksek fiyattan sattılar.
Anlamak mümkün değil.
Biriside yazmış 'böyle geçirirler bakmazsan' diyor.
Benim internetim olsa zaten bakacağım, internete erişimim olmadığı için internet paketi alıyorum.

Yeni aboneler için geçerli.
Geçen ay almıştım.

Bu gösterdiğin paket yeni aboneler için geçerli. Yani sen 1 ay önceden hat alıp bu paketi alamazsın. Şu an örneğin Vodafone'den hattını taşıyıp bu pakete geçebilirsin.

Mağaza bana da kazık attı. 6GB+5GB Sil Süpür dedi, her ay sil süpürden 5GB geliyor değil mi? diye sordum ve evet gelir dediler. Her ay 1 Günlük 5GB Geliyor... Dolandırıcı ları. Bir daha TT'ye selam bile vermem.

Almasaydın sende o zaman.
:D
Ortada bir dolandırma göremiyorum, size olmayan bir paketi varmış gibi satmamışlar. Olan bir paketin içeriğini ve fiyatını söylemişler sizde kabul etmişsiniz.
Hayır yalan söylüyorsun.
Ben 40 tlnin altında en yüksek gb kotasına sahip bir paket istediğimi söyledim.
Bana 37 tlye 2gb internet+1000sms+750 dk konuşma dk hakkı olan paket sattılar.
Ve Türk Telekomun sitesine baktığımda verdiğim fiyattan daha düşük fiyata daha yüksek gb kotasına sahip paketler gördüm.
Demekki benim söylediğim şekilde bir satış olmadı.
Ben anlamıyorum yanlış mı yazıyorum :D
Bu gösterdiğin paket yeni aboneler için geçerli. Yani sen 1 ay önceden hat alıp bu paketi alamazsın. Şu an örneğin Vodafone'den hattını taşıyıp bu pakete geçebilirsin.
1634814712270.png

Evet telefonuma gelen geçen ay aldığım paketi kontrol ettim.
32 TLye 3 gb internet paketi almışım.
Ve şuanda 37 tlye 2 gb internet ve hiç kullanmadığım sms paketini aldım!

Son düzenleme:
Türk telekom sabit internet taahhüttüm bitmişti, ADSL'den VDSL'e geçiş yapmak istedim ve yeni taahhüt kabul etmek istediğimi belirttim telefondan müşteri temsilcisine. Kendisi 75 mbps'e kadar alt yapınız destekliyor dedi, peki tamam dedik paket önerir misiniz vesayre bana söylediği paket 50 mbps 160 TL, daha üstü yok mu dedik kadın yok dedi. Bir kaç gün sonra online işlemlerden paket yükseltmeye baktım 75 ve 100 mbps'e yükseltebiliyordum.

Yok dediği için mecbur o anlık 50 mbps 160 tl kabul ettim. Ne yapacağım bilmiyorum.

28 liraya 750 DK+ 750 SMS+ 8 GB internet kullanıyorum faturasız taahhütsüz. Sizi çok kötü kandırmışlar ama sanırım cok da yapacak bir şey yok. Mutlaka şikayet edilecek bir kurum olması gerek ama. Suçu sizde olduğunu iddia edenlerin aksine suç tamamen bayinin. Sonuçta insanlar sürekli kandirilma ihtimalini düşünerek yasayamaz hele de bu bu şekilde resmi ve büyük kurumlar söz konusu olunca. Aynı fiyatlara değişik özelliklerde paketler sunabilir ama fayda konusunda arada uçurum olan paketleri sunamamasi lazim en azından ticari ahlak bunu gerektirir. En azından BTK'yi arayıp şikayet edin derim. Bir de hakem heyetine sizin paketi ve daha düşük ücretli daha fazla kullanım hakları olan paketin ekran görüntüsü, Türk Telekom web sitesi görüntüsüyle falan birlikte başvurun. Bence bu resmen dolandiricilik. Kimse siz kabul ettiniz şeklinde bir mazeret sunamaz. Birini saklayıp sadece tek seçenekmiş gibi sunarsan tabi kullanıcı kabul etmek zorunda kalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı