Türk Telekom Magnet nasıldır?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Türk Telekom Magnet düşünüyorum. Sitesinde 100 GB kotası olan paketinin 99 TL olduğunu gördüm. Daha sonra tekrar araştırdığımda 160 TL'ye çıktığını gördüm. Hangisi doğrudur? Almayı düşünüyordum. Kullanıp da memnun kalan var mı? Performansı nasıldır? SuperBox düşünmüyorum. Aşırı pahalı. RedBox için de altyapı yok dendi hep bana.

Türk telekom 4.5G nasıl çekiyorsa MagNet de hemen hemen aynı performansı verir. Türk telekom hat kullanan varsa ailenizde deneyebilirsiniz.

Türk telekom 4.5G nasıl çekiyorsa MagNet de hemen hemen aynı performansı verir. Türk telekom hat kullanan varsa ailenizde deneyebilirsiniz.
Ailecek Vodafone'luyuz. KYK yurdunda Vodafone H+'da çok iyi çekiyor. Hızı ve tepkimesinden memnunum. Ancak Vodafone merkezlerine gittiğimde RedBox için gerekli altyapının olmadığını söyleyerek beni geri çevirdiler. Ben de Türk Telekom merkezine gidip hakkında bilgi aldım. Altyapı olmadan da çalışabileceğini, Türk Telekom baz istasyonlarında rahatça kullanılabileceğini söylediler.
Denenebilir, çok fazla 4.5g alternatifi yok gibi.
Taahhüdü yok anladığım kadarıyla değil mi? Sitesinde herhangi bir taahhüt ibaresiyle karşılaşmadım.
Yurtta Türk Telekomlu bir arkadaşım var. Ona sormuştum. Gayet memnun olduğunu söyledi. Aynı lokasyonda 2 yıl önce Türk Telekom kullanmıştım. 4.5G hızı yerlerdeydi ve H+ bile zor idare ediyordu. Bir tek kampüste çok iyi hızlara çıkabiliyordum. Eğer gelişmişse denemek isterim.

Hocam tarifeler iyi hoş da şöyle bir şartı var:
  • Tarifelere, Türk Telekom Evde İnternet hizmetine başvuran ve evde internet hizmetinden yararlanmak istediği adreste altyapı uygunluğu olmayan ve bu adresteki mobil şebekenin Magnet ürünleri için belirlenen yeterliliklerini karşıladığı bireysel müşterilerimiz kayıt olabilecektir.
  • Magnet tarifeleri sadece altyapı talebi alınan adreste kullanılabilmektedir, lokasyon ve cihaz değişikliğine kapalıdır.
xDSL altyapısı olmayan fakat mobil veri kapsama alanı iyi olan öyle bir seçmelisin ki, magnet başvurun olumlu sonuçlansın.

Sitesinde taahütsüz 100 GB 99 TL, 200 GB 129 TL, limitsiz ise 179 TL yazıyor.
+18 TL modem ücreti de varmış, belki vergilerle beraber paket pahalılaşıyor olabilir.
Merkezlerine gittiğimde sanırım aynı fiyatları söylemişlerdi bana. Merkeze tekrar gidip fiyat hakkında bilgi alabilirim.
Yalnız limitsiz paketi olmadığını söylüyorlardı bana. Biraz daha araştırdığımda geçişe kapalı paketmiş sanırım.
Hocam tarifeler iyi hoş da şöyle bir şartı var:
  • Tarifelere, Türk Telekom Evde İnternet hizmetine başvuran ve evde internet hizmetinden yararlanmak istediği adreste altyapı uygunluğu olmayan ve bu adresteki mobil şebekenin Magnet ürünleri için belirlenen yeterliliklerini karşıladığı bireysel müşterilerimiz kayıt olabilecektir.
  • Magnet tarifeleri sadece altyapı talebi alınan adreste kullanılabilmektedir, lokasyon ve cihaz değişikliğine kapalıdır.
xDSL altyapısı olmayan fakat mobil veri kapsama alanı iyi olan öyle bir seçmelisin ki, magnet başvurun olumlu sonuçlansın.
KYK yurdu adresini sorguladığımda zaten herhangi bir altyapı göstermiyor. Başvuru yapmayacağıma göre alabilir miyim sizce? Cidden SuperBox aşırı pahalı. Vodafone merkezinde gerekli RedBox altyapısı olmadığını söyleyip geri çevirdiler. Son kale Magnet kaldı. Gerçekten KYK interneti saçımı başımı yolduracak seviyeye geldi iyice.

Merkezlerine gittiğimde sanırım aynı fiyatları söylemişlerdi bana. Merkeze tekrar gidip fiyat hakkında bilgi alabilirim.
Yalnız limitsiz paketi olmadığını söylüyorlardı bana. Biraz daha araştırdığımda geçişe kapalı paketmiş sanırım.

KYK yurdu adresini sorguladığımda zaten herhangi bir altyapı göstermiyor. Başvuru yapmayacağıma göre alabilir miyim sizce? Cidden Superbox aşırı pahalı. Vodafone merkezinde gerekli Redbox altyapısı olmadığını söyleyip geri çevirdiler. Son kale Magnet kaldı. Gerçekten KYK interneti saçımı başımı yolduracak seviyeye geldi iyice.

KYK internetini iyi bilirim :D Allah düşmanıma bile göstermesin :D
Hiç Türk Telekom kullanmadığım için işleyiş nasıl oluyor bilmiyorum.
Superbox'ı zorda kalsan bile kullanmanı önermem. Vadedilen hızları anca şans eseri alıyorsun. Köşeye sıkılınca; " e biz şu hıza kadar verebiliriz demek istemişizdir" deyip başlarından savıyorlar.
Vodafone şehir merkezinde bile çekmiyordu. Gerekli altyapı yok demesi normal geldi açıkçası.

Türk Telekom ne kadar hız vereceğini yazmamış. İşin içinde bit yeniği olabilir 🤔🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı