Türk Telekom Magnet tarifesi

Turkcell Superbox'un aynısının ucuzunu yapmışlar. Taahhütsüz olması avantaj olmuş tabii.

Şöyle bir şey var. Kotalı bir internet yapmışlar. Kotasız yapsalar daha iyi olur muş.

Kotasız olursa 10 numara olay.

Katılıyorum. Kotasız olsa ve tabii her yerde 100 Mbps download üstü sunsa rakip olabilir. Fakat benim oturduğum semtte Turkcell çok yatarım yapıyor. Villalara gelince altyapı olarak nedense çekiniyor. Ama mobil tarafında bayağı yatırım yapıyorlar. Aynı yerde Türk Telekom ve Turkcell 4.5G hız testi yaptık. Turkcell ile 250 Mbps download görürken. Türk Telekom'da 15 Mbps'yi zar zor gördük. Upload hızında Turkcell'de 45 görürken. Türk Telekom'da 2-3 ve bu 4.5G o telefonda sıkıntı vardır deyip. Benimkine taktık yine 15/3 gibi bir hız geliyor. O kadar rezalet Türk Telekom mobilde.

Sınırsız paket yapmamışlar. İllaki biz anlatacağız:
  1. O listeye 8, 16, 32 (ya da 24) Mb/s paketler ekle.
  2. 100, 300, 500 TL fiyat biç.
  3. Ülkedeki 1 m^2 alan dışına bu miktarın çeyreğini ver.
  4. Tebrikler altyapı yapmaya para harcamadan para kazandınız.
Gerçekçi olalım büyük ihtimalle unuttular birkaç haftaya eklerler.

Sınırsız paket yapmamışlar. İllaki biz anlatacağız:
  1. O listeye 8, 16, 32 (ya da 24) Mb/s paketler ekle.
  2. 100, 300, 500 TL fiyat biç.
  3. Ülkedeki 1 m^2 alan dışına bu miktarın çeyreğini ver.
  4. Tebrikler altyapı yapmaya para harcamadan para kazandınız.
Gerçekçi olalım büyük ihtimalle unuttular birkaç haftaya eklerler.

Altyapı yatırımlarını hızlandırsalar. Gidipte VDSL2 denen şeye yatırım yapmak yerine yeni altyapı yapılan yerlere fiber döşeseler.

Ya da zaten Superonline, Türksat olan yere gitmek yerine ADSL bölgelere yatırım yapsalar.

ADSL ve VDSL olan yerlere yapsalar aslında ne güzel olacak. VDSL2'de 70 Mbps altında hıza sahip olanlara ftth fiber getirse. Aynısı ADSL içinde geçerli. Ben gideceğim bakalım yarın getirmemekle ısrar ederlerse. Bir güzel BTK'ya şikayet etcem.

@Patrixcs 10 senedir başvurmadığım yer kalmadı. Her kanaldan her yoldan başvurdum ama yok. ADSL olan internet VDSL'e bile yükselmedi daha.

Sizin oradaki Telekom'u şikayet ettin mi? Çok berbata benziyor. Bizim burada olsa yandaki villa sitesine bile fiber getirmez demek ki. Bildiğim kadarıyla yakınında VDSL2 var. Onu bile getirmiyorsa oradaki Telekom sorunlu. Kiradaysan taşın benim gibi evi satın aldıysan. Satmaya çalışsan alacak kişi zor bulursun bu dönemde. Bizzat fiber için uğraşmaya başlayacağım hem de çok uğraşacağım. Başlarının etini yiyene kadar ama başvurduğum gibi gelirse uğraşmama gerek kalmaz. Hayır derlerse onları bıktırana kadar uğraşacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı