Türk Telekom mevcut taahhütün bedelini almadan başka pakete yükseltir mi?

Clemente

Hectopat
Yer
Glunmar köyünden
10/2023'e kadar taahhüt var. Ben daha hızlı bir pakete yükseltsem cayma bedeli çıkar mı? Eğer çıkmaz ise, ben bu yükselttiğim paketi daha ilk ayında iptal etsem en az bedeli ödeyerek ayrılabiliyorum değil mi?

10/2023'e kadar taahhüt var. Ben daha hızlı bir pakete yükseltsem cayma bedeli çıkar mı? Eğer çıkmaz ise, ben bu yükselttiğim paketi daha ilk ayında iptal etsem en az bedeli ödeyerek ayrılabiliyorum değil mi?
Çıkmaz. Online işlemler uygulamasından anında paket yükseltme yapabilirsiniz. Fakat paket düşürme konusunda müşteri hizmetlerinden bilgi alın.

O zaman ben kolaylıkla bu illet internetten kurtulup en az para ile başka sağlayıcıya geçebilirim değil mi?
Hayır kurtulamazsınız. Taahhütün bitiş tarihine kadar yükselttiğiniz paketi kullanırsınız. Paket arası değişim için cayma bedeli ödemezsiniz. Taahhüt'ü iptal edersiniz dolaylı olarak ödersiniz. Fakat hakem heyetine vererek o paradan da muaf olabilirsiniz. Bu sizi bir tık uğraştırabilir.

Hayır kurtulamazsınız. Taahhütün bitiş tarihine kadar yükselttiğiniz paketi kullanırsınız. Paket arası değişim için cayma bedeli ödemezsiniz. Taahhüt'ü iptal edersiniz dolaylı olarak ödersiniz. Fakat hakem heyetine vererek o paradan da muaf olabilirsiniz. Bu sizi bir tık uğraştırabilir.
Yani 10/2023'e kadar yükselttiğim paketi kullanacak değil mi?

Yani 10/2023'e kadar yükselttiğim paketi kullanacak değil mi?
Örnekleyerek gidecek olursak: varsayalım ki şuanda 16 hızlık paket kullanıyorsunuz ve 100 TL. 24 hızlık bir paket ise 120 TL. Eğer paketinizi 24 hızlık bir pakete yükseltirseniz 24 olarak 10/2023 tarihine kadar 120 TL olarak ödersiniz. Paket yükseltmeleri genel taahhüt sürenizi etkilemez.

Örnekleyerek gidecek olursak: varsayalım ki şuanda 16 hızlık paket kullanıyorsunuz ve 100 TL. 24 hızlık bir paket ise 120 TL. Eğer paketinizi 24 hızlık bir pakete yükseltirseniz 24 olarak 10/2023 tarihine kadar 120 TL olarak ödersiniz. Paket yükseltmeleri genel taahhüt sürenizi etkilemez.
İndirimi hesaplayayım dedim, 12 Mbps 260 liralık internete 177 lira indirim yapmışlar... Ödemeye kalksak ödeyemeyiz. Ben nasıl kurtulacağım bu leş durumdan?

1 yıl üzeri tüm taahhütleri istediğiniz zaman iptal eder ve cayma bedeli ödemezsiniz. Bunun için tüketici hakem heyetine başvurmalısınız. Bilin isterim ki bu süreç yıpratıcıdır. Fakat sonuçlandığında haklı siz olacaksınız. Evinize korkutmak amaçlı icra dosyaları gelecektir. 1 hafta içinde itiraz ettiğinizde dosya düşecektir. Linkteki videoyu izleyip süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Her şeyi zora sokmadan müşteri hizmetleriyle görüşüp hattınız ile iyileştirme talep edin. Arıza kayıtları oluşturun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı