Türk Telekom mobil vefat edenin hattı nasıl üzerine alınır?

Öncelikle başınız sağ olsun.

Şöyle bir rehber var, meraklarınızı giderebilirsiniz.

Başınız sağ olsun. Vefat eden kişinin ölüm belgesini zaten hastane veriyor, adliyeden veraset ilamına başvurması gerekiyor aileden birinin. Veraset ilamı olmadan vefat eden kişiyle ilgili hiçbir işlem yapamazsınız. Başvuruyu yaptıktan sonra bir süre bekliyorsunuz dava sonuçlanıyor e-Devlet'e düşüyor sonuç oradan çıktı alabilirsiniz. Sonrasında babanızın adına olan aboneliklerle ilgili işlemler yapabilirsiniz. Ama önemli bir husus var yapacağınız en ufak işlem için bile bütün mirasçıların imzası gerekiyor. Ben PTT'ye gittim içinde para olmayan HGS aboneliğini iptal etmeye bile bütün kardeşlerinin gelmesi gerekiyor denildi. Yapacağınız her işlem için bu 2 belge gerektiğinden elinizde fotokopileri bulunsun ayrıca bankada para vs varsa şimdiden vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı alın.

Bankada ki parayı prosedüre takilmasin diye sabah hallettik aktardik hesaba umarım banka sorun etmez. Hat devrinde sorun yaşayanlar oluyormuş umarım Türk Telekom sorun çıkarmaz veraset ilamı ne kadar sürede çıkar?

Bankada ki parayı prosedüre takilmasin diye sabah hallettik aktardik hesaba umarım banka sorun etmez. Hat devrinde sorun yaşayanlar oluyormuş umarım Türk Telekom sorun çıkarmaz veraset ilamı ne kadar sürede çıkar?

Yoğunluğa göre değişir bizimki 1 hafta içinde çıkmıştı gün olarak hatırlamıyorum 1 buçuk yıl oldu çıkaralı. Veraset ilamına başvururken 200-300 civarı bir meblağ ödemiştik dava sonuçlandıktan sonra o ücreti geri alabiliyorsunuz bilginiz olsun.

TürkTelekom bayisini aradım istenilen belgeler:
-Veraset ilamı aslını göstermek kaydıyla fotokobi verilebilir.
-Mirascilik belgesi noterden alınır buda olabilir.
Devir alacak kişinin adına kayıtlı fatura olacak.
-Kimlik ( Hat alacak kişinin)
-Varisciler dilekçe verecekler feragat ettiklerine ve muafakat ettiklerine dair...

Uygulamada değişkenlik gösterebilir.
Uygulamada işlemler farklı imiş...

- Devir yapmaya yetkili bayiye veraset ilamı ile gidilecek ve varisler kimlikleri ile bizzat başvurup hattın devrine muafakat verdiklerine onay içeren dilekçeye/tutanağa imza atacaklar.
O şekilde devir işlemi oluyor 2 hat devri için yaklaşık 45 dk uğraştık şükür yapabildik ama...

(Bazı bayiler yanıltıcı bilgiler verebiliyor.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı