Türk Telekom modeme çok fazla kişi bağlanınca çöker mi?

305286

Hectopat
Merhaba.
Benim Türk Telekom modemimde son 2-3 haftadır sürekli gidip gelme oluyordu. Komşuya Router'la internet vermiştik. Çocukları canlı derse girecekmiş. Neyse, bu sürekli kopma sorunu çok fazla olunca illallah ettim artık. Modem arayüzüne girdim, bir baktım birçok kişi bağlanmış. Herhalde komşunun oğlu arkadaşlarına vermiştir diye düşünüyorum. Çünkü onlarda öyle cihazlar yoktu. Ben de hemen internetin şifresini değiştirdim. Onların kablosunu çıkardım. Şu ana kadar herhangi bir gitme sorunu olmadı. Sorun bunda olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bağlanan kişi sayısı ne kadar fazla olursa bağlantı yavaşlaması da o kadar fazla olur.

Konu dışı ama iyi niyetiniz çok suistimal edilmiş öfkelendim. Soruna gelecek olursak fazla kişinin bağlanması modeme yük bindirdiğinden dolayı yavaşlama kopma gibi sorunlar olur şifreyi vermezseniz sorun çözülecektir.

Evet bağlanan kişi sayısı ile performans kaybı yaşarsın ama komşun router ile senin internetinden kendi evine dağıtıyorsa bu senin modemi ilgilendirmez diye biliyorum. Bir de modem arayüzünden bağlananlara baktım çok fazla var diyorsun fakat aktif kullanıcı yerine modeme bağlanmış tüm cihazlara da bakmış olabilirsin. En azından komşuların kendi evindeki router ile senin internete bağlanıyorsa sen sadece router bağlantısını görürsün.

Konu dışı ama iyi niyetiniz çok suistimal edilmiş öfkelendim. Soruna gelecek olursak fazla kişinin bağlanması modeme yük bindirdiğinden dolayı yavaşlama kopma gibi sorunlar olur şifreyi vermezseniz sorun çözülecektir.
Evet şifreyi değiştirdim sorun ortadan kalktı sanırım 1 saati geçti normalde kesilmesi lazımdı.

Evet bağlanan kişi sayısı ile performans kaybı yaşarsın ama komşun router ile senin internetinden kendi evine dağıtıyorsa bu senin modemi ilgilendirmez diye biliyorum. Bir de modem arayüzünden bağlananlara baktım çok fazla var diyorsun fakat aktif kullanıcı yerine modeme bağlanmış tüm cihazlara da bakmış olabilirsin. En azından komşuların kendi evindeki router ile senin internete bağlanıyorsa sen sadece router bağlantısını görürsün.

Router'in hangi modda kullanıldığına bağlı.
Elimde eski bir router var ana modemin arayüzünden routera bağlı cihazları görebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı