Türk Telekom modemi TurkNet için kullanılır mı?

• Konuyu başlatan ErenY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B

ErenY

Kilopat
Merhaba,

TP-Link TD-W9970 V3 4 port 300 Mbps VDSL2/ADSL2+ modem​

Sahibiyim. Türk Telekom için 13 Mbps ev paketim var. 1 hafta sonra TurkNet'e geçiş yapacağım ama yeni modem almak istemiyorum ve bu modemi kullanmak istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi? (25 Mbps hız alabiliyorum.)

Merhaba,

TP-Link TD-W9970 V3 4 port 300 Mbps VDSL2/ADSL2+ modem​

Sahibiyim. Türk Telekom için 13 Mbps ev paketim var. 1 hafta sonra TurkNet'e geçiş yapacağım ama yeni modem almak istemiyorum ve bu modemi kullanmak istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi? (25 Mbps hız alabiliyorum.)

Hocam ben şu anda Türk Telekom modemi üzerinden TurkNet kullanıyorum TurkNet'e geçiş yapacakmışsınız hocam bunu yapmak bir görevim gibi hissediyorum :d
interneti pek yük altında kullanmayın yavaşlatıyorlar modeme reset attıyorum mesela internet hızı söz verdikleri gibi 35 Mbps oluyor sonra 16 Mbps'e düşüyor yene
Ve müşteri hizmetleri suratınıza kapatıyor bunu bilerek alın bence.

Hocam ben şu anda Türk Telekom modemi üzerinden TurkNet kullanıyorum TurkNet'e geçiş yapacakmışsınız hocam bunu yapmak bir görevim gibi hissediyorum :d
interneti pek yük altında kullanmayın yavaşlatıyorlar modeme reset attıyorum mesela internet hızı söz verdikleri gibi 35 Mbps oluyor sonra 16 Mbps'e düşüyor yene

Her santral birbirinden farklı. Sen sorun yaşadın diye birisi sorun yaşayacak diye bir kural yok veya birisi sorun yaşadığı için sen sorun yaşamayacaksın. TurkNet'te müşteri hizmetleri sizi arayabiliyor siz arayamıyorsunuz. Nasıl yüzünüze kapatıyorlar anlamadım?

Her santral birbirinden farklı. Sen sorun yaşadın diye birisi sorun yaşayacak diye bir kural yok veya birisi sorun yaşadığı için sen sorun yaşamayacaksın. TurkNet'te müşteri hizmetleri sizi arayabiliyor siz arayamıyorsunuz. Nasıl yüzünüze kapatıyorlar anlamadım?

Hocam cidden sadece benim yüzüme kapatsalar buraya yazacak kadar salak değilim.
Almadan önce bir ton yerde bir ton şikayet okumuştum ama 35 Mbps internete dayanamayıp almıştım.

Müşteri hizmetleri nasıl yüzümüze kapatıyorlar bu soruyu nasıl açıklayabilirim bilmiyorum çıkan kişiye internetimiz son günlerde yavaşladı dedim sonra bir saniye sizi bekleteceğim dedi ve sonra kapandı :D
sizi arayacağız demişlerdi ve 5 gün beklemiştim oysa ki.

Benim TurkNet'le ne derdim olsun da durduk yere onları kötülemeye çalışıyım internette meşhur zaten onların müşteri hizmetleri.

Uyarın için teşekkür ederim, üst katımda bir tanıdığım kullanıyor o bir sıkıntı yaşamamış ona güvenerek alıyorum.
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Ben de Türk Net'ten yeni taşındığım yere bir abonelik aldım. Modem vermediklerini, 1200 TL'ye kendilerinden alabileceğimi ya da başka yerden temin edebileceğim VDSL olan herhangi bir modem ile kullanabileceğimi söylediler.

Ben de hiç kullanılmamış, kenarda duran Türk Telekom modemimi bağladım ancak internet bağlantısı kurmayıp direkt Türk Telekom'un sitesine aktarıyor. "İnternet bağlantınız kurulamamaktadır. Teknik destek almak için;" vs vs. diyor. Modem arayüzüne girmeye çalıştım ama TP-LINK AC1200 markalı modem için verilen hiçbir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamadım.

Online işlemler, Teknik Detaylar, Modem Şifre Bilgisi başlıkları altında ilerleyip bana verilen kullanıcı adı ve modem şifresi ile de hiçbir yere varamadım. Resmen bulmaca çözer gibi oyun oynamış oldum :D

7 gün 24 saat arayabileceğimiz söylenen numaraları da aradım ancak telesekreterden ötesine gidemedim. Kimlik doğrulaması yapmanız lazım vs. diyip otomatik suratıma kapanıyor telefon. Halbuki kimliği doğrulayalı 1 ay oldu. Online işlemlerden de ulaşamıyorum. "Aktivasyon Destek Kaydınız bulunmamaktadır." diyor. Kısacası herifler kurmadan, işimi görmeden gitti ve tefeci gibi ulaşmaya çalışıyorum.

Bunlara günün sonunda ulaşıp ağız dolusu küfür etmeden önce kendi kendime halledebilme şansım var mı?

Ben de TurkNet'ten yeni taşındığım yere bir abonelik aldım. Modem vermediklerini, 1200 TL'ye kendilerinden alabileceğimi ya da başka yerden temin edebileceğim VDSL olan herhangi bir modem ile kullanabileceğimi söylediler.

Ben de hiç kullanılmamış, kenarda duran Türk Telekom modemimi bağladım ancak internet bağlantısı kurmayıp direkt Türk Telekom'un sitesine aktarıyor. "İnternet bağlantınız kurulamamaktadır. Teknik destek almak için;" vs vs. diyor. Modem arayüzüne girmeye çalıştım ama TP-Link AC1200 markalı modem için verilen hiçbir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamadım.

Online işlemler, Teknik Detaylar, Modem Şifre Bilgisi başlıkları altında ilerleyip bana verilen kullanıcı adı ve modem şifresi ile de hiçbir yere varamadım. Resmen bulmaca çözer gibi oyun oynamış oldum :D

7 gün 24 saat arayabileceğimiz söylenen numaraları da aradım ancak telesekreterden ötesine gidemedim. Kimlik doğrulaması yapmanız lazım vs. deyip otomatik suratıma kapanıyor telefon. Halbuki kimliği doğrulayalı 1 ay oldu. Online işlemlerden de ulaşamıyorum. "Aktivasyon Destek Kaydınız bulunmamaktadır." diyor. Kısacası herifler kurmadan, işimi görmeden gitti ve tefeci gibi ulaşmaya çalışıyorum.

Bunlara günün sonunda ulaşıp ağız dolusu küfür etmeden önce kendi kendime halledebilme şansım var mı?

Modemi resetleyin.
Resetledikten sonra modemin alt tarafında arayüzle ilgili bilgiler yazması gerekiyor.
Yazmasa bile bir ihtimal ilk kurulum olacağı için direkt arayüze bağlanabilirsiniz. Önce modemi resetleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı