Türk Telekom mu Turkcell mi?

ARCON1X

Hectopat
Merhabalar, ev internetimi değişiyorum ama bu iki firma arasında kararsız kaldım. Türk Telekom alltyapım 36 Mbps destekliyor, Turkcell alltyapım 29 Mbps. Hangisine geçmeliyim? Türk Telekom 35Mbps+Tivibu 120 lira, Turkcell'de ise 35Mbps 110 lira.

Merhabalar, ev internetimi değişiyorum ama bu iki firma arasında kararsız kaldım. Türk Telekom alltyapım 36 Mbps destekliyor, Turkcell alltyapım 29 Mbps. Hangisine geçmeliyim? Türk Telekom 35Mbps+Tivibu 120 lira, Turkcell'de ise 35Mbps 110 lira.
Arada 10 lira fark var. Türk Telekom seçmek daha mantıklı çünkü tivibu aboneliği de var.

Eğer zaten çekili bir altyapınız yoksa ve TV izliyorsanız Türk Telekom ya da yok TV izlemiyorum ve kurulum ücretini öderim diyosanız ve Turkcell ya da taahhütsüz servislere bakın.

Affedersiniz ama bu kadar saçma yorum görmedim.

İyi oku, iyi idrak et.
2.5 senedir Telekom hizmetleri ile yakından ilgilenen bir mağdurum. Sahip olduğum Telekom algoritması ile Türkiye'de internet altyapısı adlı bir tez yazabilirim.
Kasımpaşa'da ikamet ediyorum. Santral Türk Telekom'a ait. TürkNet, Turkcell, Millenicom ve D-Smart gibi internet firmalarının hepsini denedim, hepsinde hız sorunu ve kopma kaynaklı erişim problemleri yaşadım. Her firma ortak bir cümle kurdu tarafıma; "Altyapınız Türk Telekom'un. Biz Türk Telekom'dan hattınızı kiralıyoruz ve size internet erişimi sağlıyoruz. Türk Telekom tarafından tarafınıza hız limiti uygulanıyor, çeşitli sorunlar çıkararak sizin bizimle çalışmanıza engel oluyorlar" denildi. Hepsi en iyi hizmeti hat sahibi firmanın verebileceğini tarafıma iletti. TürkNet bu durumun önüne geçebilmek için bazı Türk Telekom santrallerine kendi sunucularını belli bir kira bedeli ile kurdu. Böylece Türk Telekom'dan bağımsız bir hizmet verebilir konuma geldiler.
Kısaca TürkNet Yapa sunucularının olduğu bir santralden erişim almıyorsanız size en iyi hizmeti Türk Telekom verecektir.(Sözüm Türk Telekom santrallerine bağlı olanlara.)
2.5 senelik çabamın sonunda Cimer desteği ile bölgeme fiber internet getirttirdim. Bu hafta apartmanlara dağıtım yapılacak. Bu ay internette sorun yaşadığım için faturam 0TL tutarında gözükecek. Dişli ve sabırlı olmak selametle sonuçlanmasına sebep olacaktır.
Algıda sorun yaşadığınızı kullanıcı adınız ile belirttiğiniz için teşekkür ediyorum. Anlamanız için elimden geleni yaptım.
İyi geceler dostlar.

Geri
Yukarı