Türk Telekom mu Turkcell mi?

@keremkarakaya Türk Telekom santraline bağlıyım. Ping sorunum var deli gibi. Frankfurt'a önceden 30-40 alırken şu an 60 alıyorum. CS:GO viyana 20-30 alırken şu an 50-60 alıyorum. Bu dediğin firma rezaletin tam kendisidir. Yan komşum TürkNet kullanıyor aynı santrale bağlı. CS:GO'ya 20-30 alıyor. Frankfurt'a 30-40 arası alıyor. Ve önceden Türk Telekom ile çok sorun yaşadığınıda söyledi. Şu an TürkNet'te hiçbir sorun yaşamıyor. Bana VDSL port verseler ertesi gün geçcem. Bu dediğin firma hizmetin h harfini bile bilmiyor. Ping sorunumu iç tesisata bağlayan firma nereye iyi hizmet veriyor? Saçma sapan yurt dışı çıkışları yüzünden oyunlardan soğudum. İki stres atmak için giriyorum. Ne göreyim 60 ping karşımdaki adam 10-30 arası ping harika bir hizmet. Bir de Avrupa'ya uzağız diyorlar ya o daha komik :D.

@keremkarakaya Türk Telekom santraline bağlıyım. Ping sorunum var deli gibi. Frankfurt'a önceden 30-40 alırken şu an 60 alıyorum. CS:GO viyana 20-30 alırken şu an 50-60 alıyorum. Bu dediğin firma rezaletin tam kendisidir. Yan komşum TürkNet kullanıyor aynı santrale bağlı. CS:GO'ya 20-30 alıyor. Frankfurt'a 30-40 arası alıyor. Ve önceden Türk Telekom ile çok sorun yaşadığınıda söyledi. Şu an TürkNet'te hiçbir sorun yaşamıyor. Bana VDSL port verseler ertesi gün geçcem. Bu dediğin firma hizmetin h harfini bile bilmiyor. Ping sorunumu iç tesisata bağlayan firma nereye iyi hizmet veriyor? Saçma sapan yurt dışı çıkışları yüzünden oyunlardan soğudum. İki stres atmak için giriyorum. Ne göreyim 60 ping karşımdaki adam 10-30 arası ping harika bir hizmet. Bir de Avrupa'ya uzağız diyorlar ya o daha komik :D.

İç tesisat hafife alınamayacak kadar önemli bir konu. Yan komşun ile aynı kalite kablo kullandığını düşünürsek senin için iç tesisat önemli bir husus değil.
Türk Telekom tarafından verilen modemler Türk Telekom tarafından sürekli kontrol ediliyor. Harici bir modem almak mantıklı. Harici bir modem satın aldıysan sıradaki madde ile işe devam edelim.
Durumu Türk Telekom'a iza et. İç tesisatın kontrol edildiğini, modemi değiştirdiğini ve problem yaşadığını hız kaynaklı sorunlar olduğunu ve VDSL'e geçmek istediğini öne sür. Gelişme olmazsa Cimer'e hizmet numaranla birlikte bir yazı yaz. ADSL kullandığını VDSL olmasına rağmen hizmet alamadığını port olmadığını dile getirdiklerini ve mağdur olduğunu ilet. Dosyan BTK'ya sevk edilecek. Ardından BTK tarafından durumun çözüleceğine dair tarafına bir mesaj gelecek bu işlemden sonra sorun %99 ihtimalle çözüme kavuşur.

@keremkarakaya zaten VDSL2 kullanıyorum. Aşağıda ise hız testinde çıkan sonuçu atacağım. Büyük bir müstekil sitede oturuyorum. Yan komşumdaki kablo neyse bizimki de aynısı kimse kolay kolay değiştiremez. Değiştirirse de o masrafları karşılamaz kimse. Becereksiz network ekipleri yüzünden oyun zevkimin içine eden firmayı kimseye öneremem.

10264521506.png

@keremkarakaya zaten VDSL2 kullanıyorum. Aşağıda ise hız testinde çıkan sonuçu atacağım. Büyük bir müstekil sitede oturuyorum. Yan komşumdaki kablo neyse bizimki de aynısı kimse kolay kolay değiştiremez. Değiştirirse de o masrafları karşılamaz kimse. Becereksiz network ekipleri yüzünden oyun zevkimin içine eden firmayı kimseye öneremem.

Eki Görüntüle 714828

16Mbps internet ile senden daha az ping değerine sahibim. Fiber daireye geldiğinde her halde durum daha iç açıcı olur. Bilgisayarını bir kontrol et sorun yok diyorsan modem yenile. Senden kaynaklı bir sorun var.

16Mbps internet ile senden daha az ping değerine sahibim. Fiber daireye geldiğinde her halde durum daha iç açıcı olur. Bilgisayarını bir kontrol et sorun yok diyorsan modem yenile. Senden kaynaklı bir sorun var.

Benimle alakası bile yok. Modemim ASUS DSL AC-750 ve bilgisayardada sorun yok. TT kullanan tüm tanıdıklarımda hepsi aynı pingi alıyorlar. TT VDSL altyapından ADSL kullanan kuzenim bile 20-30 alıyordu. Şu an CS:GO'da o da 60 alıyor. Kısaca TT'nin beceriksiz network ekiplerinin sorunu.

şöyle tt altyapım hipernet olarak geçiyor, türkcell ise bilmiyorum türkcell alırsam maksimum hızım 29 mbps olucak ve bende wifi kullanan biriyim bu yüzden hız dahada düşü ek ama benim için ping de önemli hangisinde daha az olur?

@ARCON1X Turkcell'in bakır bir altyapısı yok o dedikleri hız ise TT altyapısından sunabilecekleri bir hız. Turkcell'de TT'den daha iyi olur diye düşünüyorum. Şahsen bizim bölgede öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı